fot. Jarosław Banaś/Polskie Radio Koszalin

Kandydat na prezydenta Kołobrzegu, poseł PiS Czesław Hoc był gościem Jarosława Banasia w audycji „Otwarta Antena” Studia Kołobrzeg.

W rozmowie poseł ocenił, że walka o prezydenturę miasta jest zwieńczeniem jego kariery samorządowca i polityka. Wcześniej poseł Czesław Hoc był radnym powiatowym, radnym wojewódzkim i europarlamentarzystą. Pracuje w dwóch sejmowych komisjach: zdrowia i gospodarki morskiej. Jest szefem struktur powiatowych PiS i członkiem Krajowej Rady Politycznej PiS. Ma 69 lat, od 46 lat jest żonaty, ma dwójkę synów.

W swoim programie wyborczym wskazał na różnice z kontrkandydatami, wymieniając niektóre punkty, jak np. założenie szkoły muzycznej II stopnia, ściągnięcie ze stolicy wyższej uczelni, nadanie Kołobrzegowi rangi miasta akademickiego, budowa najdłuższego w Basenie Morza Bałtyckiego molo, rozwój sportu lokalnego, uporządkowanie handlu na targowisku, rozbudowa stadionu i ochrona działek rodzinnych.

Oceniając kampanię samorządową, przyznał, że nie zawiesił ani jednego bilbordu ze swoim wizerunkiem. - To najdroższa forma reklamy i zrezygnowałem z niej na rzecz rozmów z mieszkańcami. Skorzystałem natomiast z tańszych nośników jak media społecznościowe, plakaty czy banery - mówił Czesław Hoc.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Posłuchaj

„Otwarta Antena”: Czesław Hoc