Zaproszenie Mateusza Sienkiewicza przyjęli: kandydat na burmistrza Szczecinka z ramienia komitetu Zjednoczeni Razem dla Szczecinka Jacek Pawłowicz, starosta szczecinecki Krzysztof Lis oraz dyrektor Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku Radosław Wąs.

Kandydat na burmistrza Szczecinka z ramienia komitetu Zjednoczeni Razem dla Szczecinka - Jacek Pawłowicz

Startujący w wyborach z ramienia komitetu Zjednoczeni Razem dla Szczecinka opowiedział o swoich planach, które mają poprawić rozwój miasta. - Chcę zatrzymać młodych ludzi w mieście. Stawiam m.in. na edukację, sport, opiekę i wsparcie potrzebujących - zapewnił Jacek Pawłowicz. - Uważam, że w Szczecinku obowiązuje układ polityczno-towarzyski i to sprawia, że władze miasta nie traktują wszystkich na równi.

Jak zaznaczył kandydat na burmistrza Szczecinka - jest dużo ważnych spraw do przedyskutowania: - Moim zdaniem, najlepszą formą dyskusji na temat planów rozwoju miasta byłaby debata z udziałem wszystkich kandydatów.

Kandydat na burmistrza Szczecinka z ramienia komitetu Zjednoczeni Razem dla Szczecinka - Jacek Pawłowicz

Starosta szczecinecki - Krzysztof Lis

Krzysztof Lis opowiedział o rekrutacji do szkół średnich na rok 2024/2025. - Na ostatnim posiedzeniu zarządu rozmawialiśmy o placówkach edukacyjnych i rekrutacji na ten rok szkolny - wyjaśnił. - Chcemy, aby szkoły dobrze się przygotowały, a młodzież miała wystarczająco dużo czasu, aby dowiedzieć się, jakie kierunki będą uruchamiane.

Starosta szczecinecki dodał, że w ubiegłym roku nabór do szkół był rekordowy: - W tamtym roku mieliśmy sytuację, w której liczba dzieci w naborze była ogromna. To efekt wyjątkowej rekrutacji, podczas której o miejsce w liceum bądź technikum ubiegało się półtora rocznika.

Starosta szczecinecki - Krzysztof Lis

Dyrektor Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku - Radosław Wąs

1 kwietnia swoje 8. urodziny obchodzi najmłodsza placówka edukacyjno-wychowawcza w Szczecinku. Jak powiedział Radosław Wąs - Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku na stałe wpisało się w pejzaż powiatu szczecineckiego. - Kiedy zaczynaliśmy działalność, wszystko dla nas było nowe, zarówno pod względem organizacyjnym, jak i merytorycznym - wspomina Radosław Wąs.

- Z okazji naszych urodzin wystawiliśmy budki lęgowe dla ptaków. Chcemy pokazać, że możemy pomagać przyrodzie na różne sposoby - dodał.

Dyrektor Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku - Radosław Wąs

ms/lp