fot. prk24

Gościem Jarka Rochowicza i Adriana Adamowicza w audycji „Na Dobry Dzień” był trener tenisa z klubu sportowego „Bałtyk Tenis Koszalin” Andrzej Astapczyk.

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Tenisa. Jak zaznaczył Andrzej Astapczyk, do niedawna uznawany za sport elitarny, tenis jest dziś dyscypliną otwartą dla każdego. - Wystarczy spojrzeć na Igę Świątek i Huberta Hurkacza; to zawodnicy, którzy trenowali w Polsce i których mogliśmy oglądać tu w młodości. Ich przykład pokazuje, że świat tenisowy nie jest dla nas zamknięty. To motywuje młodych zawodników, którzy widzą, że warto trenować, że jest szansa wybicia się na wyższe szczeble.

Zdaniem trenera Astapczyka dziś największą bolączką polskich tenisistów jest mała dostępność do otwartej infrastruktury. - W dalszym ciągu mamy w Polsce mało kortów otwartych, na których możemy grać za darmo, abo za niewielką opłatą. Dostęp do tego typu infrastruktury to kluczowa rzecz - zaznaczył.

Gość „Na Dobry Dzień” zdradził na naszej antenie, że w czerwcu - jeszcze przed wakacjami - odbędzie się dobrze znany fanom tenisa turniej Koszalin Toyota Open. Dodał jednak, że „Bałtyk Tenis Koszalin” stawia również na tenis amatorski. W koszalińskim klubie ma mieć miejsce cykl turniejów Polskiej Ligi Tenisa dla amatorów. - Pod koniec sierpnia odbędą się u nas mistrzostwa Polski, będące podsumowaniem tej ligi - wyjaśnił.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Andrzejem Astapczykiem.

Posłuchaj

rozmowa Jarka Rochowicza i Adriana Adamowicza z Andrzejem Astapczykiem