Szukaj w serwisie

Adrian Adamowicz

a.adamowicz@radio.koszalin.pl
94 347 09 54

O autorze

... Każdego dnia wyruszamy w drogę. Zabieramy ze sobą kanapki, emocje, wspomnienia, telefony, marzenia... Od kiedy pamiętam, zawsze miałem przy sobie pudełko z napisem „Muzyka”. Gdy próbowałem niezdarnie nałożyć pocztówkę dźwiękową na adapter, gdy delikatnie kładłem czarny krążek na wymarzonym gramofonie, gdy przekonałem się, że płyta kompaktowa też może się porysować i gdy tysiące plików mp3 zamieszkało w komputerze... wszędzie i zawsze była ze mną Muzyka. Nie zawsze od razu uświadamiamy sobie, że to nie my wybieramy drogę, którą podążamy, ale to Droga nas wybiera. Liceum Ekonomiczne, księgowość, finanse, maszynopisanie, ale również szkolny radiowęzeł i pierwsze świadome muzyczne wybory. Ekonomia i filozofia, Akademia Ekonomiczna i Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu, ale również - od pierwszych dni - Radio Studenckie „F i D”. Gdzieś po drodze - pierwsza wizyta w Radiu Koszalin i świadomość, że pudełko z napisem „Muzyka”, które wędrowało ze mną przez wszystkie te lata, nie jest już przedmiotem, a stało się Drogą. Jestem dumny z tego, że codziennie możemy się na niej spotykać... Dziękuję.
RozwińZwiń
11 maja 11:31 Źródło: redakcja Por. Anna Michalska: 130 funkcjonariuszy SG otrzyma w Koszalinie akty mianowania na pierwszy stopień oficerski Promocję otrzymają podczas ogólnopolskich obchodów 31. rocznicy powołania Straży Granicznej, które odbędą się w czwartek w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie. Weźmie w nich udział m.in. prezydent Andrzej Duda 29 kwietnia 12:16 „Na Dobry Dzień” w promieniach wiosennego słońca. Rozpoczynamy majówkę! W wiosennej odsłonie, na świeżym powietrzu - taka jest dzisiejsza audycja „Na Dobry Dzień” Polskiego Radia Koszalin. Jarosław Rochowicz i Adrian Adamowicz spotykają się ze swoimi Gośćmi w plenerowym studiu ustawionym obok koszalińskiego amfiteatru. Jak przystało na takie okoliczności, rozmowy dotyczą głównie przyjemnych rzeczy: majówki, wypoczynku, koncertów, dobrego jedzenia
21 marca 19:28 Solidarni z Ukrainą. W czwartek w Polskim Radiu Koszalin wystąpi ukraiński zespół ATMASFERA 24 marca o godz. 19.00 zapraszamy do radiowego studia im. Czesława Niemena na koncert zespołu ATMASFERA. To wyjątkowe wydarzenie artystyczne, połączone ze zbiórką darów dla Ukrainy, rozgrzeje serca i dusze słuchaczy. 24 listopada 17:44 Źródło: redakcja Robert Szank: szczepionka jest dziś jedyną skuteczną metodą walki z koronawirusem Dyrektor Specjalistycznego Zespołu Gruźlicy i Chorób Płuc w Koszalinie, który był w środę gościem Adriana Adamowicza i Tomasza Trana w audycji „Na dobry dzień”, przyznał, że osoby zaszczepione przeciwko Covid-19 nie trafiają do szpitali i przechodzą chorobę łagodniej 10 kwietnia 10:01 „Studio Kołobrzeg”: rozmawialiśmy m.in. o programie rehabilitacji pocovidowej ogłoszonym przez Ministerstwo Zdrowia Jak w każdą sobotę i tym razem nasi dziennikarze spotkali się w „Studiu Kołobrzeg” by wraz ze swoimi gośćmi omówić najistotniejsze tematy minionego tygodnia zarówno z regionu kołobrzeskiego, jak i z kraju.

Zapraszamy do wysłuchania materiałów.
10 kwietnia 00:01 Płyta Tygodnia: KRÓL „Dziękuję" Król (Błażej Król) dał się poznać jako artysta wydający płyty rokrocznie. Dwa tysiące dwudziesty okazał się szczególny, był to rok bez nowej płyty Króla, przyniósł on jednak artyście nagrody takie jak Paszport POLITYKI czy Fryderyk a także objęcie wraz z Darią Zawiałow i Igo kierownictwa nad projektem Męskie Granie Orkiestra 2020 21 marca 10:22 Płyta Tygodnia: KINGS OF LEON - „When You See Yourself" Wyróżniony nagrodą Grammy i licznymi platynowymi płytami zespół Kings of Leon prezentuje ósmy album „When You See Yourself”. Płytę promuje podwójny singiel „The Bandit” / „100,000 People”. Cały album został nagrany w Blackbird Studios, a za jego produkcję odpowiada zwycięzca Grammy, Markus Dravs (Arcade Fire, Coldplay, Florence + the Machine).
9 maja 09:21 Sobotnia Domówka Słuchaczy Polskiego Radia Koszalin Nie masz zespołu, nie planujesz kariery muzycznej, ale lubisz śpiewać, dodawać energii i uśmiechu innym? Zaśpiewaj na Sobotniej Domówce Słuchaczy Radia Koszalin! 8 listopada 17:00 Źródło: Redakcja Archiwum Państwowe w Koszalinie zaprasza na obchody Narodowego Święta Niepodległości [PROGRAM] 11 listopada pracownicy koszalińskiego archiwum zapraszają do swojej siedziby przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 2, w godz. 13.00-18.00. Na mieszkańców czeka wiele atrakcji 16 stycznia 19:00 Karnawałowy weekend w Polskim Radiu Koszalin. Wystąpią Sam & Bart oraz Warszawska Orkiestra Sentymentalna Już w sobotę 3 lutego w Studiu im. Czesława Niemena wystąpi duet Sam & Bart. Dzień później zapraszamy na potańcówkę w rytmach granych przez Warszawską Orkiestrę Sentymentalną
Więcej »