fot. Mateusz Sienkiewicz/Polskie Radio Koszalin
Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej powalczą o władzę w samorządach gminnych, miejskich i powiatowych.

Rozpoczynając kampanię w Szczecinku szef zachodniopomorskich struktur PO marszałek Olgierd Geblewicz podkreślał, że celem w nadchodzących wyborach jest postawienie "kropki nad i" w przejmowaniu władzy w Polsce: - Musimy wygrać wybory samorządowe, by udowodnić, że jesteśmy najważniejszą formacją polityczną, i by wrócić do wzmacniania samorządu w całej Polsce. Takie są nasze założenia jako zarządu krajowego. Mamy ambitny plan wygrać w zdecydowanej większości polskich województw i miast.

Oficjalnym kandydatem Platformy Obywatelskiej w walce o fotel burmistrza Szczecinka będzie dotychczasowy burmistrz Daniel Rak, który przedstawił także swój sztab kandydatów do wyborów w poszczególnych samorządach powiatu szczecineckiego: - Są wśród nich doświadczeni radni, ale też nowe osoby, które chcą z nami iść po zwycięstwo. Mam nadzieję, że mieszkańcy Szczecinka docenią nasz potencjał i nasz pomysł na to miasto.

Pierwszy numer na liście wyborczej PO w walce o mandat radnego powiatowego będzie miał Marcin Kaszewski - szef miejskich struktur partii. Przedstawicielem Szczecinka w wyborach do sejmiku będzie Mariusz Getka, prezes Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

ms/ar

Posłuchaj

Olgierd Geblewicz, szef zachodniopomorskich struktur PO Daniel Rak, burmistrz Szczecinka