fot. prk24.pl
Zdaniem przedstawicielek stowarzyszenia, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta miasta gwarantuje, że samorząd będzie liczył się z kwestiami ważnymi dla kobiet.

- Od wielu lat działamy wspólnie. Wspieramy się wzajemnie w sprawach ważnych dla kobiet i rodzin. Ten komitet da nam szansę zmiany Koszalina na miasto nowoczesne, z inicjatywą i wizją. Popieramy Tomasza Sobieraja. Startujemy też do rady miasta - w każdym okręgu będzie jedna nasza kandydatka - powiedziała Dorota Róża Chałat, prezes stowarzyszenia.

Senator Stanisław Gawłowski przypomniał, że to kobiety przyczyniły się do wyborczego zwycięstwa obecnej koalicji rządzącej: - 15 października to kobiety pomogły wygrać wybory dzisiejszym rządzącym. Władza publiczna w państwie to jednak nie tylko rząd, ale również samorząd. Zależy nam bardzo na tym, aby przywrócić znaczenie samorządowi terytorialnemu.

Tomasz Sobieraj, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego, kandydat KO na prezydenta Koszalina zaznaczył, że obecność kobiet w polityce jest coraz wyraźniejsza: - Bardzo się cieszę, że kobiety są coraz bardziej aktywne, zaangażowane i odgrywają coraz większą rolę m.in. w czasie wyborów. Wiele się mówi, że kobiet powinno być więcej w polityce i życiu społecznym, i tak rzeczywiście się dzieje. To bardzo, bardzo dobrze!

Wybory samorządowe zaplanowano na 7 kwietnia, ewentualna druga tura nastąpi dwa tygodnie później.

kk/ar

Posłuchaj

Tomasz Sobieraj, kandydat KO na prezydenta Koszalina Dorota Róża Chałat, prezes stowarzyszenia Stanisław Gawłowski, senator KO