fot. SW w Koszalinie
Pielęgniarka naczelna Jadwiga Derda i pielęgniarka oddziałowa z Oddziału Dziecięcego Anna Iwanisik ze Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie spotkały się ze studentami III roku Pielęgniarstwa, kształcącymi się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koszalinie. Mówiły m.in. o możliwościach, jakie daje praca w koszalińskim szpitalu.

- Jak tylko zdacie egzamin, zapraszam do nas w lipcu z podaniami - zachęcała Jadwiga Derda. Zaproszenie jest tym bardziej zrozumiałe, że obecnie Szpital Wojewódzki w Koszalinie potrzebuje dodatkowo ok. 40 pielęgniarek, a studenci z tej grupy jeszcze w tym roku uzyskają uprawnienia do wykonywania zawodu, a tym samym będą mogli rozpocząć pracę.

- Możemy się porozumieć, co do oddziału, na którym chcielibyście spróbować swoich sił. Jeśli po okresie adaptacji uznacie, że chcecie przenieść się na inny oddział, też możemy się dogadać. Jesteśmy otwarci, a przyjęcie każdego z państwa do pracy u nas, to dla mnie duża wartość dodana - przekonywała Jadwiga Derda.

Studenci pytali m.in. o możliwości i zasady zatrudnienia. Podczas dyskusji przyszłe pielęgniarki i pielęgniarze przyznali, że praktyki w koszalińskim szpitalu wiele wnoszą, gdyż pozwalają poznać realia pracy w zawodzie. - Podczas praktyk, jeżeli chcecie poznać dodatkowo inny oddział, wejść tam, pobyć kilka godzin, popracować, to zgłaszajcie takie potrzeby swoim opiekunom. Ja i nasze pielęgniarki oddziałowe na pewno wam pomożemy - zapewniała Jadwiga Derda.

red./zas