fot.prk24.pl

Zaproszenie Mateusza Sienkiewicza przyjęli: Daniel Rak - burmistrz Szczecinka, Radosław Wąs - dyrektor Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior Szczecinku oraz Kapitan Mirosław Śledź - oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Szczecinku.

Daniel Rak - burmistrz Szczecinka

Zbliżające się wybory samorządowe w Szczecinku stają się coraz bardziej interesujące, a atmosfera w mieście nabiera napięcia. Daniel Rak, burmistrz Szczecinka opowiedział o jego perspektywie na zbliżające się wybory: - Pan Jerzy Hardie-Douglas zarzucił mi, że miasto za mojej kadencji nie wykorzystało w pełni swojego potencjału i nie rozwinęło się tak jak mogło. Nie zgadzam się z tym. Rozpoczęliśmy wiele inwestycji i pomimo pandemii, inflacji czy wojny na Ukrainie - zostały one sfinalizowane.

Daniel Rak - burmistrz Szczecinka

Radosław Wąs - dyrektor Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior Szczecinku

Od kilku tygodni w szczecineckim jeziorze Trzesiecko utrzymuje się bardzo wysoki stan wody. Radosław Wąs wyznał, że taka sytuacja dawno nie miała miejsca: - Na taki wysoki stan wody mają wpływ roztopy oraz utrzymujące się w regionie opady deszczu. Wysoki stan wód gruntowych utrzymuje się w całym naszym regionie, co powoduje, że nadmiar wody nie jest już wchłaniany przez ziemię. Nie powinniśmy jej jednak usuwać mechanicznie, bo i tak część spłynie do morza lub wyparuje.

Radosław Wąs - dyrektor Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior Szczecinku

Kapitan Mirosław Śledź - oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Szczecinku

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie hydrologiczne na rzekach w regionie Szczecinka 2 i 3 stopnia, co oznacza, że przekroczone zostały stany alarmowe. Kapitan Mirosław Śledź wyznał, że warunki te wpływają na intensywność interwencji: - Mamy sygnały o licznych zalaniach w mieście i pobliskich miejscowościach. Rozlewiska tworzą się np. na ogrodach działkowych. Mieszkańcy ulicy Koszalińskiej alarmują, że po raz pierwszy od przynajmniej kilkudziesięciu lat zalało im piwnice.

Kapitan Mirosław Śledź - oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Szczecinku