fot. Jarosław Banaś/prk24

Gościem „Otwartej Anteny” w Studiu Kołobrzeg był Jerzy Wolski. W rozmowie z Jarosławem Banasiem mówił m.in. o szansach powrotu „Cavaliady” na kołobrzeskie plaże i o potencjale regionu, który można wykorzystać przy organizacji imprez targowych.

- Połączenie imprez targowych z aktywnością samorządów jest kluczowe - mówił Jerzy Wolski, kołobrzeżanin, były samorządowiec, w tym zastępca prezydenta Kołobrzegu, obecnie dyrektor ds. współpracy z samorządami w Grupie MTP. - Począwszy od wydarzeń centralnych, myślę tutaj o współpracy na poziomie ministerstw, poprzez samorządy wojewódzkie i lokalne. Chociażby „Local Trends” - Europejskie Forum Samorządowe, impreza, która dociera bezpośrednio do samorządowców, w tym roku odbędzie w maju i w październiku. (...) Naszym największym potencjałem jest oczywiście turystyka i Targi Tour Salon, które odbędą się 4-6 października - relacjonował dyrektor, dodając, że MTP to już ponad sto lat tradycji. - Spotkania targowe łączą ze sobą ludzi z całego świata. W naszym portfolio jest ponad sto imprez, kongresów, koncertów, eventów, imprez sportowych, wydarzeń kulturalnych - wyliczał.

W sprawie „Cavaliady”, wydarzenia jeździeckiego łączącego w sobie 4 konkurencje jeździeckie, Jerzy Wolski powiedział, że trwają rozmowy nad jego zorganizowaniem w Kołobrzegu w 2025 roku, i jest to realny termin.

jb/red.

Posłuchaj

„Otwarta Antena”: Jerzy Wolski, cz. 2 „Otwarta Antena”: Jerzy Wolski, cz. 1