fot. archiwum prk24
Zaproszenie Jacka Żukowskiego przyjęli Anna Sobczuk-Jodłowska - wójt gminy Ustka oraz słupscy radni: Wojciech Gajewski - wiceprzewodniczący rady miasta z klubu Łączy nas Słupsk, Tadeusz Bobrowski - wiceprzewodniczący rady miasta z Prawa i Sprawiedliwości i Bogusław Dobkowski z Platformy Obywatelskiej.

Przypomnijmy, na przełomie lutego i marca rozpocznie się rozbiórka wiaduktu na ulicy Szczecińskiej. Powstanie tam nowa przeprawa, dostosowana do dwutorowej linii kolejowej. Inwestycję realizuje PKP. Dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej wyłączenie z ruchu przejazdu pod wiaduktem oznacza duże utrudnienia.

Za organizację ruchu podczas prac budowlanych odpowiedzialna jest spółka PKP: - Prace będą trwały aż 7 miesięcy i oznacza to ogromny problem dla mieszkańców. Musimy to niestety przeżyć - powiedział Bogusław Dobkowski.

- Jestem spokojny o połączenie osiedla Zatorze z centrum miasta, ponieważ mamy porządny ring miejski. Oczywiście prezydent miasta musi nadzorować organizację ruchu wprowadzoną przez PKP i zgłaszać ewentualne korekty - dodał Tadeusz Bobrowski.

Wojciech Gajewski podkreślił na naszej antenie, że obecnie trwają ustalenia PKP z Zarządem Infrastruktury Miejskiej w Słupsku ws. objazdów: - Trzeba uzgodnić ten projekt na kilku płaszczyznach. To ruch drogowy, kolejowy, pieszy oraz zmiana funkcjonowania sygnalizacji świetlnej w obrębie inwestycji.

Podczas piątkowej audycji Anna Sobczuk-Jodłowska opowiedziała o sytuacji związanej z wysokim poziomem wód w gminie Ustka.

Więcej w poniższej rozmowie.

jż/mt

Czytaj więcej

Posłuchaj

„Studio Bałtyk Słupsk”