fot. Katarzyna Chybowska/Polskie Radio Koszalin

Dramatyczna sytuacja w schronisku „Leśny Zakątek” w Koszalinie. W placówce zaczyna brakować miejsc dla zwierząt. Aktualnie przebywa w niej ponad 160 psów, a chętnych do adopcji brakuje.

- Psów jest tak dużo, że musimy niektóre z nich parować i trzymać razem w boksach. Niestety, stanęły adopcje. Dzwoniący najczęściej pytają o psy rasowe, a takich w schronisku nie ma. Są natomiast kochane kundelki, które też potrafią być wierne, mądre i oddane - przekazuje kierownik schroniska Bogumiła Tiece.

Schronisko apeluje do mieszkańców o adopcje i gwarantuje, że zwierzęta będą zaszczepione, zachipowane i wysterylizowane. Placówka zapewnia również fachową pomoc w znalezieniu odpowiedniego czworonoga.

- Nasi pracownicy doradzają i dobierają pieski pod kątem preferencji przyszłych właścicieli. Dopytują m.in. o styl życia, wielkość mieszkania, czy preferowaną wielkość psa - tłumaczy Bogumiła Tiece.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Leśny Zakątek” przed dokonaniem adopcji wymaga trzech spacerów z wybranym zwierzęciem. Chętni mogą zgłaszać się do placówki przez cały tydzień.

Więcej informacji o adopcjach znaleźć można m.in. na stronie schroniska na Facebooku.

kch/zn

Posłuchaj

Bogumiła Tiece, kierownik schroniska dla bezdomnych zwierząt „Leśny Zakątek” - cz.2
  • 00:00:00 | 00:00:00
::
Bogumiła Tiece, kierownik schroniska dla bezdomnych zwierząt „Leśny Zakątek” - cz.1
  • 00:00:00 | 00:00:00
::