fot. Polskie Radio Koszalin

Natalia Wegner, prezes zarządu Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego była gościem audycji „Na Dobry Dzień”. W rozmowie z Tomaszem Tranem i Katarzyną Kużel mówiła o realizowanym wspólnie z urzędem marszałkowskim Programie Społecznik.

W zeszłym tygodniu poznaliśmy pierwszych tegorocznych beneficjentów „Społecznika”. To program realizowany przez Koszalińską Agencję Rozwoju Regionalnego wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego.

- Nabór prowadzony był w całym województwie z podziałem na pięć subregionów. W każdym z nich dofinansowano 82 imprezy. Łącznie to ponad 400 przedsięwzięć - wyjaśniła Natalia Wegner.

Prezes KARR zaznaczyła, że program cechuje przede wszystkim masowość: - Liczby, jakie notujemy od powstania „Społecznika” są imponujące. To jest blisko 12 tys. złożonych wniosków i ponad 5 tys. zrealizowanych przedsięwzięć. Można zaryzykować stwierdzenie, że nie ma miejscowości, w której nie odbyłaby się „społecznikowa” impreza.

Dodała, że zakres tematyczny dofinansowanych imprez jest bardzo różnorodny, ale wszystkie posiadają cechę wspólną: - Mają integrować naszą społeczność.

W ramach Programu Społecznik w ciągu roku prowadzone są dwa nabory. - Najbliższy zacznie się z początkiem kwietnia. Będzie prowadzony w formie elektronicznej - wyjaśniła Natalia Wegner.

red.

Posłuchaj

rozmowa Tomasza Trana i Katarzyny Kużel z Natalią Wegner