fot. archiwum prk24

Sprawdziliśmy ich ofertę kulturalną na ten rok, a także to, czy jest ona odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców małych miejscowości.

Lokalna społeczność, właśnie w ośrodkach kultury widzi głównego inicjatora wydarzeń kulturalnych. Oferta takich placówek w znacznej mierze trafia do dzieci i młodzieży oraz osób starszych za pośrednictwem zajęć organizowanych w czasie wolnym od nauki.

Poszerzenie oferty skierowanej do osób dorosłych wydaje się być nieuniknione. Czy tak się dzieje? Zajrzeliśmy do Gminnego Ośrodka Kultury w Tychowie. Czy tu oferta jest na tyle szeroka, że skorzystać z niej może cała społeczność, od przedszkolaka po seniora? O tym mówiła Lucyna Michalak, dyrektorka GOK w Tychowie.

materiał Renaty Pacholczyk

Jak jest w gminie Świeszyno? Czy tutejszy ośrodek jest w stanie zaspokoić potrzeby kulturalne mieszkańców? Mówił o tym Marek Brzostko, dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w gminie Świeszyno.

materiał Renaty Pacholczyk

Gminne ośrodki starają się zapewniać mieszkańcom małych miejscowości i wsi bogatą ofertę kulturalną. Tak także jest w Wyszewie. Tutejszy GOK ma przygotowany na bieżący rok cały plan wydarzeń i zajęć kulturalnych. Większość z nich jest odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców. O zaplanowanych przedsięwzięciach, projektach i spotkaniach Tomaszowi Tranowi opowiedziała Krystyna Lewandowska, dyrektor GOK w Wyszewie.

materiał Tomasza Trana