Prezes Regionalnego Centrum Medycznego w Białogardzie Piotr Skaskiewicz przyznał, że urządzenie było bardzo wyczekiwane przez lekarzy: - Aparat wesprze nas w pracy, szczególnie w nowo otwartym oddziale ortopedii. Lekarze oceniają urządzenie bardzo wysoko.
W podobnym tonie mówił starosta białogardzki Piotr Pakuszto: - Ostatnie ramię, które mieliśmy, zakupione zostało 8 lat i potrzeba już była to urządzenie wymienić. Jest to doposażenie, które zwiększa dostępność do naszych usług i ich jakość.
Mieszkańcy Białogardu uważają, że nowy sprzęt pozwoli poprawić jakoś świadczonych usług w szpitalu. - Nie ma nic ważniejszego niż inwestowanie w zdrowie. Dzięki temu jest łatwiej pacjentom i obsłudze - powiedział jeden z pacjentów.
Tylko w tym roku w białogardzkim szpitalu zrealizowano inwestycje na kilkanaście milionów złotych. Starostwo powiatowe przekazało pięć milionów złotych na wkład własny na te inwestycje.
rz/kp