fot. Mateusz Sienkiewicz/Polskie Radio Koszalin
Wszyscy doskonale wiedzą, że Święty Mikołaj nosi czerwony strój. Ale w naszym regionie nie brakuje Mikołajów w zielonych lub granatowych uniformach. To leśnicy i funkcjonariusze Służby Więziennej, którzy nie tylko od święta niosą pomoc potrzebującym.

Z okazji nadchodzącego Bożego Narodzenia mundurowi przygotowali kolejną akcję świątecznej pomocy. - Zbieramy ryż, barszcz czerwony, mąkę, makarony, chemię gospodarczą - wymieniał Dariusz Dyl z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku.

Jak podkreślił chorąży Cezary Sierzputowski z Zakładu Karnego w Czarnem, zgromadzone produkty trafią m.in. do uczestników powstania warszawskiego i kombatantów: - Zrobiliśmy rozpoznanie i okazało się, że w regionie Szczecinka, Bornego Sulinowa, Sianowa i Koszalina zamieszkują takie osoby. Została ich garstka. Oni kiedyś walczyli o naszą wolność, teraz możemy im się odwdzięczyć.

W przyszły piątek, 15 grudnia leśnicy przygotowują także jeszcze jedną akcję - choinki za krew. Każdy, kto tego dnia odwiedzi Regionalne Centra Krwiodawstwa w naszym regionie, otrzyma bon na świąteczne drzewko. Będzie je mógł odebrać w wybranym nadleśnictwie.

ms/kp

Posłuchaj

materiał Mateusza Sienkiewicza