fot. Facebook/Bartosz Arłukowicz

Gościem porannego „Studia Bałtyk” był Bartosz Arłukowicz, poseł Koalicji Obywatelskiej, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej. W rozmowie z Mateuszem Sienkiewiczem mówił m.in. o tym, co w najbliższych godzinach i dniach wydarzy się na polskiej scenie politycznej.

- Emocje będą, jestem o tym absolutnie przekonany - stwierdził poseł, pytany o to, jak będzie wyglądał m.in. dzisiejszy wybór komisji sejmowych i członków Trybunału Stanu.

Poseł odniósł się także do kandydatury do Trybunału Stanu koszalińskiego polityka Platformy Obywatelskiej Piotra Zientarskiego. - Piotr Zientarski jest dobrym prawnikiem i jestem optymistą w tej sprawie - powiedział.

Mówiąc o projekcie ustawy o finansowaniu przez państwo procedur in vitro, który nowy Sejm będzie procedował w pierwszej kolejności, Bartosz Arłukowicz stwierdził: - Dla mnie to temat bardzo ważny i bardzo dobrze, że tak szybko się nim zajmujemy.

Jednocześnie bardzo krytycznie odniósł się do przedstawionego przez Mateusza Morawieckiego pomysłu wprowadzenia bonu rodzicielskiego dla rodzin, które borykają się z problemami prokreacyjnymi. - W mojej ocenie rząd, który dziś odchodzi, toczył wojnę z kobietami - podkreślił.

Odnosząc się zaś do sytuacji w ochronie zdrowia (Bartosz Arłukowicz z zawodu jest lekarzem, w przeszłości był ministrem zdrowia) powiedział, że w tym obszarze konieczne są „zmiany systemowe”. Jako najbardziej „pilny temat do załatwienia” wymienił psychiatrię dziecięcą.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ms/zas

Posłuchaj

gość „Studia Bałtyk”: Bartosz Arłukowicz