W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.

Jak w każdy piątek o tej porze zapraszamy do wysłuchania zapowiedzi weekendowych wydarzeń w świecie sportu.

materiał Mariusza Wolańskiego

Przed maturzystami gorący czas. Przed nimi przygotowania do matury, sam egzamin a potem wybór dalszej drogi kształcenia, co może być bardzo trudną decyzją. W jej podjęciu z pomocą przyszły targi edukacyjne EDU DAY, które dziś zorganizowano w Zespole Szkół nr 1 im. Sienkiewicza w Kołobrzegu. Swoje oferty przedstawiły 22 reprezentacje szkół wyższych, policealnych i mundurowych z regionu. Jakie specjalności cieszyły się największą popularnością?

materiał Aleksandry Szymańskiej

Niezwykły jubileusz odbył się w Dygowie - swoje setne urodziny obchodziła najstarsza druhna OSP w Polsce. Na święto Pani Antoniny z życzeniami przybyli strażacy nie tylko z Dygowa, ale też z okolic.

materiał Małgorzaty Abramowicz

„Afisz Kulturalny”: Dariusz Kaleta

fot.Jarosław Banaś/Polskie Radio Koszalin

W „Afiszu Kulturalnym” gościem Jarosława Banasia był dyrektor Galerii Sztuki Współczesnej Dariusz Kaleta, który zaprosił na trwająca wystawę dzieł z kolekcji „Diune Art” oraz zapowiedział wystawę fotograficzną z okazji 50-lecia twórczości kołobrzeżanina Kazimierza Ratajczyka. Aleksandra Szymańska przedstawiła propozycje weekendowe w miejskich instytucjach kultury.

„Afisz Kulturalny”: Dariusz Kaleta

„Otwarta Antena”: Marek Młynarczyk

fot.Jarosław Banaś/Polskie Radio Koszalin

Marek Młynarczyk, prezes Wspólnoty Mieszkaniowej „Koszalińska” był gościem Jarosława Banasia w audycji „Otwarta Antena”. Przedstawił kolejny etap inwestycji, pozwalający uzyskać ciepłą wodę użytkową dzięki podgrzewaniu ciepłem słonecznym. Przedstawił też wysokość zaoszczędzonych pieniędzy na administrowanie wspólnotą. Odniósł się także do koniecznych regulacji ustawowych w naliczaniu opłat za odbiór śmieci z gospodarstw domowych.

„Otwarta Antena”: Marek Młynarczyk