fot. prk24.pl
To dobra wiadomość dla mieszkańców Kołobrzegu, którzy dotychczas formalności związane z uzyskaniem dokumentu musieli załatwiać w innych miastach. Najbliższy punkt znajduje się w koszalińskiej delegaturze Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

"Długo wyczekiwana przez mieszkańców wiadomość. W związku z decyzją MSWiA od najbliższego piątku (06.10.2023) Wojewoda Zachodniopomorski, przy współpracy ze Starostwem Powiatowym, uruchamia PUNKT PASZPORTOWY w Kołobrzegu, ul. Grottgera 11" - napisał wiceszef MSWiA i koszaliński poseł PiS na Facebooku.

Kołobrzeski punkt będzie dziewiątym w województwie zachodniopomorskim. Pozostałe działają już w: Szczecinie, Koszalinie, Gryficach, Łobzie, Myśliborzu, Szczecinku, Wałczu i Świnoujściu.

Punkt paszportowy to miejsce, w którym można złożyć wniosek o paszport, uiścić urzędową opłatę i odebrać gotowy dokument.

Zgłaszając się do punktu należy przynieść: kolorowe, aktualne (zrobione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed złożeniem wniosku) zdjęcie, dowód opłaty za paszport (opłatę można uiścić także w punkcie) oraz ważny paszport (jeżeli się go ma) lub dowód osobisty.

red.