fot. Ewelina Żuberek/Polskie Radio Koszalin

Gościem porannego „Studia Bałtyk” był Andrzej Jakubowski, radny Prawa i Sprawiedliwości w koszalińskiej Radzie Miejskiej, kandydat PiS na senatora w okręgu nr 100. W rozmowie z Anną Popławską mówił m.in. o tym, jakimi priorytetami będzie się kierował, gdy zdobędzie mandat senatora.

W czasie rozmowy poruszona została sprawa niszczenia materiałów wyborczych na skalę dotąd niespotykaną. - Myślę, że odpowiedzialność polityczna spada na pana senatora, który znów kandyduje. To jest systemowy atak, z którym mamy do czynienia nie tylko w Koszalinie - mówił Andrzej Jakubowski.

Mówiąc o prowadzonej kampanii wyborczej i spotkaniach m.in. z mieszkańcami Koszalina, kandydat na senatora podkreślał, że zdecydowanie zmieniła się atmosfera, która im towarzyszy. - Widzę pozytywną zmianę. Nie było wulgaryzmów, niechęci. Ludzie chętnie przyjmują ulotki - powiedział.

Pytany o to, jakimi lokalnymi problemami chciałby się zająć w czasie sprawowania mandatu senatora, wymienił m.in. modernizację koszalińskiego targowiska, utworzenie kierunku medycznego w Koszalinie oraz centrum rehabilitacji ruchowej i psychiatrycznej. - Jest możliwość, aby w Koszalinie powstał ośrodek zamiejscowy, już rozmawiałem na ten temat - dodał, dopytywany o to, jakie są szanse na to, by w Koszalinie kształcili się przyszli lekarze.

W czasie rozmowy padło także pytanie o to, czy jako kandydat PiS, czuje wsparcie ze strony pozostałych czworga osób, które też ubiegają się w okręgu 100 o mandat senatora a nie są kandydatami paktu senackiego. - Czy mnie wspierają? Nie wiem. Nie poczułem - odpowiedział Andrzej Jakubowski.

Dopytywany o to, czy nie ma jednak jakiegoś cichego porozumienia pomiędzy kandydatami, stwierdził, że takie istnieje: - Chodzi o to, aby wyrugować kandydata KO, na którym ciążą zarzuty i ja osobiście uważam, że taka osoba nie powinna startować.

Poproszony o ujęcie w kilku słowach powodów, jakie miałyby przekonać wyborców do poparcia jego kandydatury, Andrzej Jakubowski odparł: - Idę do wyborów jako kandydat bez zarzutu. Jestem osobą, która dotrzymuje słowa.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ap/zas

Posłuchaj

Gość porannego „Studia Bałtyk”: Andrzej Jakubowski