W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.

Jak w każdy poniedziałek, podsumowujemy sportowy weekend. Materiał przygotował Mariusz Wolański.

materiał Mariusza Wolańskiego

Jest szansa, że nauka w Zespole Szkół im. Rataja będzie o wiele ciekawsza. Wszystko dzięki „Ekopracowni odnawialnych źródeł energii”, która w piątek została uroczyście otwarta. Ekopracownia to zbiór pomocy dydaktycznych, demonstrujących zasadę działania odnawialnych źródeł energii i ogniw paliwowych oraz sposób współpracy tych systemów. W ramach projektu wyremontowano również salę lekcyjną. Wszystko to kosztowało 83 tysiące złotych, z czego 75 tys. zł pozyskano z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

materiał Małgorzaty Abramowicz

W miniony weekend zorganizowano Ogólnopolskie Zawody w Wędkarstwie Spinningowym i Muchowym „Salmo Parsęty 2023.” Relację z wydarzenia przygotował Mariusz Wolański.

materiał Mariusza Wolańskiego

W ubiegłym roku powołano fundację „Kołobrzeskie neony”, której celem jest ocalenie od zapomnienia, świecących kolorowym niegdyś światłem, neonów. Działalność wolontariuszy zyskała ogromne poparcie społeczne, czego efekt można było zobaczyć w sobotę. W ramach „Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa” zaprezentowano symbol fundacji - dwie świetlne literki z najbardziej znanego kołobrzeżanom neonu hotelu Skanpol. Można było odbić nadruki neonowej grafiki, wysłuchać prelekcji czy obejrzeć wystawę fotografii, zawierającej zdjęcia kołobrzeskich neonów.

materiał Małgorzaty Abramowicz

„Otwarta Antena”: Maciej Bejnarowicz

fot. Jarosław Banaś/Polskie Radio Koszalin

Maciej Bejnarowicz, przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Kołobrzeg był gościem Jarosława Banasia w audycji „Otwarta Antena”. W rozmowie poruszono temat korzyści i strat dla Kołobrzegu z hipotetycznej konfiguracji wyników wyborów parlamentarnych.

„Otwarta Antena”: Maciej Bejnarowicz