Prawo głosu mają ci, którzy są płatnikami podatku rolnego. Wszyscy rolnicy są członkami Izb Rolniczych. Głosowanie trwa od godziny 8 do 18.

Jak podkreślił Andrzej Karbowy, prezes Zarządu Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej, dziś najważniejsza jest mobilizacja, żeby w przyszłości móc decydować między innymi o rozwoju polskiej wsi. - Warto wziąć udział w wyborach i zagłosować na najlepszych kandydatów, by móc później wymagać od nich wsparcia dla rolników z gminy czy powiatu - mówił.

Wybory do Izby Rolniczej nie odbywają się we wszystkich gminach województwa. W powiecie koszalińskim wybory będą miały miejsce jedynie w gminie Bobolice i Będzino. - Na 112 powołanych okręgów, w 29 odbędą się bezpośrednie wybory. W pozostałej części nie będzie głosowania. Tam już mamy kandydatów. Z mocy ustawy ci kandydaci są już naszymi członkami - wyjaśniła Danuta Lebioda, dyrektorka biura Zarządu Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej.

Wybory do Izb Rolniczych odbywają się co 4 lata.

rp/zn

Posłuchaj

Andrzej Karbowy, prezes Zarządu Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej Danuta Lebioda, dyrektorka biura Zarządu Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej