fot. pixabay.com
W czwartkowej audycji „Wieczornych spotkań” rozmawialiśmy o przyczynach ucieczki dzieci i dorosłych z domów oraz o tym, jak sobie radzić w takiej sytuacji.

Zaginięcie osoby to według policji zaistnienie zdarzenia o charakterze nagłym, uniemożliwiającym ustalenie miejsca pobytu osoby i zapewnienie ochrony jej życia, zdrowia lub wolności.

Policja podejmuje poszukiwanie osoby zaginionej po otrzymaniu informacji o jej zaginięciu. I, żeby ten incydent miał szczęśliwy finał, liczy się przede wszystkim czas - podkreślają zgodnie aspirant Izabela Sreberska oraz nadkomisarz Monika Kosiec z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.

materiał Renaty Pacholczyk

Młodzież z domów ucieka głównie z powodu braku kontaktu emocjonalnego z rodzicami i w wyniku ostrych konfliktów rodzinnych. Takie sytuacje rodzą strach. Natomiast osoba starsza często decyduje się na ucieczkę, ponieważ ma poczucie, że zawiodła najbliższych członków rodziny.

O powodach ucieczek oraz jak radzić sobie z taką sytuacją Anna Winnicka rozmawiała ze specjalistami z Miejskiej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Koszalinie.

materiał Anny Winnickiej