W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.

Obradująca wczoraj Rada Miasta Kołobrzeg zadecydowała o wzroście stawki podatku od nieruchomości oraz opłaty uzdrowiskowej na rok 2024 do górnej granicy ustalonej przez Ministerstwo Finansów. Pozostałe podatki i opłaty, takie jak opłata targowa, podatek od środków transportowych czy podatek rolny, pozostaną bez zmian. Za podniesieniem podatków były kluby wspierające prezydent Annę Mieczkowską - Kołobrzescy Razem oraz Nowy Kołobrzeg, przeciw uchwale głosowali radni klubów Prawo i Sprawiedliwość oraz Klub Radnych Niezależnych.

Miasto szacuje, że z tytułu podniesienia podatku od nieruchomości do miejskiej kasy wpłynie w 2024 roku ponad 7 milionów złotych więcej, zaś z tytułu opłaty uzdrowiskowej o ponad 2,5 miliony złotych więcej niż w roku bieżącym.

materiał Mariusza Wolańskiego

W audycji „Na Zdrowie” wracamy do pytania: „co można wyczytać w morfologii krwi?”. Tym razem o roli i zadaniach trombocytów opowiedział lekarz endokrynolog Czesław Hoc.

rozmowa z lek. med. Czesławem Hocem, endokrynolgiem

Choć od rozpoczęcia roku szkolnego minęły już dwa tygodnie, to na wielu uczniów wciąż czekają nowości. Zaledwie kilka dni temu do rąk dzieci z jednej z kołobrzeskich podstawówek powędrowały specjalne kody, które ułatwiają życie i pośrednio zadbają o ich kręgosłupy. Są to wyczekiwane kody do szafek szkolnych.

materiał Małgorzaty Abramowicz

W miniony weekend w Budzistowie odbyły się Mistrzostwa Pomorza Zachodniego w Skokach przez Przeszkody. Była to najważniejsza impreza w naszym regionie w sezonie. O tym jak się ma sport jeździecki w województwie z prezesem Zachodniopomorskiego Związku Jeździeckiego Robertem Palaczem rozmawiał Mariusz Wolański.

rozmowa z Robertem Palaczem, prezesem ZZJ

„Otwarta Antena”: siostra Paulina ze Zgromadzenia Sióstr Św. Teresy od Dzieciątka Jezus

Siostra Paulina ze Zgromadzenia Sióstr Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, była gościem Jarosława Banasia w audycji „Otwarta Antena” Studia Kołobrzeg. Siostra Paulina pracuje na misjach w Boliwii, w jednym z najwyżej położonych miast na świecie, służąc najbiedniejszym mieszkańcom tego miasta.

W rozmowie opowiedziała o biedzie i potrzebach, zagrożeniach i oczekiwanej formie pomocy. Nawiązała też do problemów migracyjnych, z którym boryka się Europa i sposobach zaradzania im. Opowiedziała o cudzie przywrócenia życia, którego była świadkiem. Wszystkich zainteresowanych tematem zaprosiła do kontaktu https://www.facebook.com/terezjankizmisja, a więcej informacji o kołobrzeskiej misjonarce można znaleźć w jej artykule https://bazylika.kolobrzeg.pl/siostra-paulina-moje-zycie-w-boliwii/.

„Otwarta Antena”: siostra Paulina