W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.
Podsumowanie sportowego weekendu.
W Kołobrzegu, podobnie jak w całej Polsce, w piątek, 15 sierpnia, obchodzono święto Wojska Polskiego. Obchody rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny w bazylice konkatedralnej. Po nabożeństwie pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego odbyło się zgromadzenie patriotyczne. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele służb mundurowych, parlamentarzyści, samorządowcy i przedstawiciele organizacji społecznych oraz mieszkańcy Kołobrzegu i przebywający w mieście turyści. Była salwa honorowa, apel poległych i defilada. Na koniec złożono kwiaty pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego.
W Kołobrzegu odsłonięto rzeźbę kolejnego Mariana, czyli statuetkę mewy, która tym razem wcieliła się w rolę budowniczego. Marian Budowniczy stanął na szczycie schodów prowadzących do latarni morskiej. Fundatorem rzeźby jest firma, która niedawno zakończyła remont latarni morskiej i Fortu Ujście. Podobnie jak pozostałe figurki, Marian został zaprojektowany przez grafika Dariusza Jakubowskiego i wykonany przez artystę rzeźbiarza Romualda Wiśniewskiego.
Po odsłonięciu rzeźby nastąpiło wieczorne zwiedzania Fortu Ujście i latarni morskiej, które poprowadziła Grupa Rekonstrukcji Historycznych Kołobrzeg wraz z Muzeum Oręża Polskiego. Z tej bezpłatnej atrakcji skorzystało około 250 osób.
W Kołobrzegu po raz 16. odbył się Pro Jazz Festiwal. To wydarzenie wpisało się znacząco w świadomość muzyczną kołobrzeżan i turystów, ale też w kalendarze muzyków, bo podczas 15 lat istnienia, na deskach sceny plenerowej Regionalnego Centrum Kultury oraz amfiteatru wystąpiły takie gwiazdy świata jazzu, jak choćby Urszula Dudziak, Leszek Możdżer, Nigel Kennedy czy Krzesimir Dębski.
W tym roku posłuchać można było Agi Zaryan, Ewy Urygi, Adama Bałdycha. Festiwal to nie tylko sceny główne, to też mniejsze koncerty w różnych miejscach tkanki miejskiej np. przy schodach latarni morskiej, bo istotą wydarzenia jest rozlanie jazzu w przestrzeni miasta. Małgorzata Abramowicz wybrała się w dwa miejsca: na plac przy bindażu oraz w okolice ratusza, by porozmawiać z muzykami oraz tymi, którzy choć na chwilę zanurzyli się w świecie muzyki.
„Otwarta Antena”: Adrian Tomicki
Gościem w „Otwartej Antenie” był radny miejski Adrian Tomicki z klubu Prawa i Sprawiedliwości. Rozmawiano m.in. o liczbie i zasadności wydawania przez ratusz przepustek na darmowe parkowanie oraz o problemie parkowania podczas sezonu.

