fot.prk24.pl

Zaproszenie Arkadiusza Wilmana przyjęli: Tomasz Czuczak - sekretarz miasta Koszalina, nadkomisarz Monika Kosiec - oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie oraz ks. Łukasz BikuN - dyrektor Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Tomasz Czuczak - sekretarz miasta Koszalina

15 października 2023 r. wybierzemy swoich przedstawicieli do Sejmu i Senatu na kolejną kadencję. Tomasz Czuczak poinformował o szczegółach głosowania: - W nadchodzących wyborach można głosować zarówno w miejscu stałego zamieszkania czy zameldowania, jak i innym, dowolnym miejscu. Aby znaleźć adres, pod którym znajduje się odpowiednia obwodowa komisja wyborcza, w której powinniśmy oddać głos, wystarczy wejść na stronę Państwowej Komisji Wyborczej. System podpowie, pod jakim adresem można spełnić obywatelski obowiązek i oddać głos. Musimy mieć również na uwadze, że właściwy adres komisji nie zawsze musi oznaczać najbliższy miejscu zamieszkania.

Tomasz Czuczak - sekretarz miasta Koszalina

Nadkomisarz Monika Kosiec - oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie

Monika Kosiec z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie mówiła o aktach wandalizmu do jakich dochodzi w mieście. Wyjaśniła, że konsekwencje, jakie ponoszą sprawcy uszkodzenia mienia, zależą m.in. od wysokości strat: - Przy każdym takim zdarzeniu, Urząd Miasta lub spółdzielnia wyceniają straty. Jeżeli dana osoba trafi przed oblicze sądu, ten nakazuje sprawcy naprawienie szkody. Zazwyczaj skutki aktów wandalizmu dokuczają samym mieszkańcom Koszalina. To są miejsca, z których korzysta cała lokalna społeczność. Zgodnie z przepisami za zniszczenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Nadkomisarz Monika Kosiec - oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie

Ks. Łukasz Bikun - dyrektor Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej

Ks. Łukasz Bikun opowiedział o akcji „Tornister pełen uśmiechów”: - Jej celem jest m.in. zakup wyprawek szkolnych dla najuboższych uczniów z całej diecezji. Plecaki trafią do dzieci polonijnych na Litwie i Białorusi na początku roku szkolnego. Można wspomóc projekt, zgłaszając się do parafialnych zespołów Caritas lub bezpośrednio do sekretariatu Caritas.

Ks. Łukasz Bikun - dyrektor Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej