fot.prk24.pl

Zaproszenie Mateusza Sienkiewicza przyjęli: Radosław Wąs, dyrektor Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior, Olga Fieducik z Samorządowej Agencji Promocji i Kultury w Szczecinku oraz Jakub Łosek z OSP Gwda Wielka.

Radosław Wąs - dyrektor Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior

Już w piątek, 15 września, na terenie Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku odbędzie się pierwszy Piknik Naukowy. Radosław Wąs zaprosił na słuchaczy na to wydarzenie: - Pojawią się stoiska Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie, Starogardzkiego Centrum Nauki „FILARY”, a także wielu uczelni, które zaprezentują najciekawsze aspekty swojej działalności i być może zachęcą tym naszą młodzież do wybrania właśnie ich placówki. Swoją obecność potwierdzili przedstawiciele Politechniki Koszalińskiej, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz Akademii Nauk Stosowanych w Wałczu. Na uczestników zabawy czekają niespodzianki, pokazy naukowe oraz poczęstunek.

Radosław Wąs - dyrektor Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior

Olga Fieducik - z Samorządowej Agencji Promocji i Kultury w Szczecinku

Olga Fieducik powiedziała, że w SAPiK-u zorganizowano wiele zajęć dla dzieci: - Samorządowa Agencja Promocji i Kultury w Szczecinku to miejska i nowoczesna instytucja łącząca w kreatywny sposób animację kulturalno-społeczną. Dzieci, które nas odwiedzają, są bardzo utalentowane i pracowite. Cieszymy się, że tak chętnie i licznie uczęszczają na nasze zajęcia. W sezonie jesiennym ruszamy z nową sekcją gry w bule. Zajęcia są bezpłatne, a do zabawy zapraszamy również rodziców.

Olga Fieducik - z Samorządowej Agencji Promocji i Kultury w Szczecinku

Jakub Łosek - z OSP Gwda Wielka

Przyszli strażacy z gminy Szczecinek rozwijają swoje umiejętności w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej. Jakub Łosek opowiedział o przygotowaniach młodych ludzi do zawodu strażaka: - Uczymy pierwszej pomocy, a wiedza ta na pewno się przyda jeśli dojdzie w pobliżu do jakiegoś wypadku. Prezentujemy młodzieży, jak zachować się w trudnych sytuacjach, które zdarzają się na co dzień, np. gdy zalane są drogi, powalone drzewa, czy dochodzi do wypadku. Podstawowym elementem pracy strażaka jest też praca w grupie, z którą też zaznajamiamy naszych podopiecznych.

Jakub Łosek - z OSP Gwda Wielka