Dziś przypada Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów i chyba niewielu jest wśród nas tych, którzy nie zetknęli się nigdy z obrazkowymi historiami. Zatem nie pozostaje nam nic innego, jak o komiksach porozmawiać i zachęcić także nieco starszych czytelników do ich poznawania.

Katarzyna Kużel i Tomasz Tran zaprosili do audycji „Na Dobry Dzień” Marcina Medzińskiego, grafika, rysownika komiksów i pracownika Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie.

- Zamiłowanie do komiksów nabyłem już jako dziecko. Pamiętam jak siostra mi je czytała. Od pierwszej chwili poczułem miłość do tego rodzaju opowiadań. To uczucie towarzyszy mi do dziś - powiedział Marcin Medziński.

- Ubolewam nad tym, że komiksy nie są tak popularne, jak na zachodzie - we Francji czy Belgii, gdzie w każdym domu, zarówno na półce w pokoju dziecka, jak i dorosłego stoją książki z komiksami. W Polsce nie znam wiele osób, które je czytają.

Marcin Medziński dodał, że aby rozpowszechnić komiksy, razem z Biblioteką Publiczną w Białogardzie zorganizowali Dzień Publicznego Czytania Komiksów. - Można skorzystać ze zbiorów biblioteki, albo wziąć swój własny komiks. Wydarzenie odbędzie się dzisiaj o godzinie 12.00.

kk/tt/lp

Posłuchaj

„Na Dobry Dzień”: rozmowa z Marcinem Medzińskim