fot. Polskie Radio Koszalin

Kierownik Oddziału Popularyzacji Zasobu Archiwalnego w Archiwum Państwowym w Koszalinie, w audycji „Na Dobry Dzień” opowiedziała o zaplanowanym na czwartek otwarciu niezwykłej wystawy przygotowanej przez koszalińskie archiwum.

Już jutro o godz. 11 na Promenadzie Przyjaźni w Mielnie nastąpi otwarcie Archiwalnego Fotoplastikonu. - To stylowa drewniana budka o dość sporych rozmiarach. Na wysokości wzroku posiada pięć okularów, w których można oglądać ułożone tematycznie materiały archiwalne - wyjaśniła Dorota Cywińska.

- Trzy okulary są zapełnione materiałami na temat Mielna z lat 70. Pochodzą one z zasobu Narodowego Archiwum Cyfrowego. W dwóch kolejnych okularach - z czego jesteśmy bardzo dumni - są zasoby z naszego archiwum. Jeden z nich składa się z materiałów przedwojennych, są to kartki przedstawiające Mielno i okolice. A w drugim można zobaczyć zdjęcia z lat 90. pochodzące z archiwum fotograficznego Krzysztofa Sokołowa - dodała.

Jak przyznała Dorota Cywińska, „to będzie swoista podróż w czasie”. - Zupełnie inne światy, różni ludzie, stroje, nastrój i kompletnie inny krajobraz - podkreśliła.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Katarzyny Kużel i Tomasza Trana z Dorotą Cywińską.

Posłuchaj

„Na Dobry Dzień”: Dorota Cywińska