fot. Katarzyna Kużel/Polskie Radio Koszalin

Wakacje to czas wzmożonych wyjazdów wakacyjnych i urlopowych. O podstawowych zasadach bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku opowiedziała w „Na Dobry Dzień” nadkomisarz Monika Kosiec, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.

Okres letni to czas wzmożonej aktywności przestępców. Monika Kosiec przypomniała o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, jakie musimy zachować, by nie paść ofiarą przestępców. - Zdarzają się kradzieże telefonów, dokumentów, pozostawionych w dyskotekach czy przy bankomatach. To problem powtarzający się co roku - mówiła nadkom. Kosiec.

Policjantka przekazała też, że w czasie wakacji kierowcy mają się bardziej na baczności, bo za przekroczenie prędkości, grożą wysokie mandaty i dodatkowe punkty karne: - My się z tego cieszymy, bo każda mniejsza prędkość dyscyplinuje kierowców i tym samym ta prędkość troszkę maleje.

Monika Kosiec poinformowała, że funkcjonariusze będą przeprowadzać kontrole autokarów, przewożących dzieci na letni wypoczynek. - Mundurowi sprawdzą m.in. stan techniczny autobusów, ich wyposażenie i trzeźwość kierowców - przekazała.

Policjantka zaapelowała przede wszystkim do młodych osób, by zachowały szczególną ostrożność podczas wyjść do nocnych klubów. - Pamiętajmy o pilnowaniu naszego drinka. Jeżeli już go odstawimy bez nadzoru, to nie należy go później pić - zaapelowała.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

kk/tt/mw

Posłuchaj

nadkomisarz Monika Kosiec, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie