fot. organizatorzy

Akcję będzie można wesprzeć m. in. w czasie piątkowego koncertu w Ustroniu Morskim.

Piotr Milczarek, pochodzący z Białogardu, a od kilku lat służący w Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu, młody strażak pod koniec kwietnia w drodze z pracy zatrzymał się, aby udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu w wypadku na drodze S6 i został potrącony przez nadjeżdżające auto. Doznał rozległych obrażeń, m.in. głowy. Do dziś jest w śpiączce w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie.

- Dostaliśmy bardzo dobrą wiadomość, że Piotrek zaczął samodzielnie oddychać, jest obecnie odłączony od respiratora - mówi Karol Milczarek, brat poszkodowanego, dodając, że teraz najważniejsze jest rozpoczęcie rehabilitacji Piotra. Jest specjalistyczny ośrodek w Krakowie, który podjął się tego zadania. - Ale to jest koszt 30 tys. złotych miesięcznie. Dlatego prowadzimy te zbiórki - wyjaśnia Karol Milczarek.

W zbiórkę na rzecz bohaterskiego strażaka włączyło się kilkaset osób. Najbardziej aktywni są mieszkańcy Białogardu, jego rodzinnego miasta. Ale w pomoc włączyła się cała Polska.

- Coś pięknego się dzieje. Jesteśmy dla siebie jak wspierająca się rodzina - mówi Joanna Mączka, koordynatorka wolontariatu w Młodzieżowym Domu Kultury w Białogardzie. Pomysłów na to, jak uzbierać potrzebne pieniądze jest bardzo dużo, m.in. uruchomiona została grupa „Dla Piotra - Bohaterskiego Strażaka” na Facebooku. - Liczy już ponad 2 tys. członków. Licytujemy tam różne rzeczy, np. wspaniałe kolacje , bo przyłączyły się do nas również warszawskie restauracje - informuje Joanna Mączka.

Piątkowy koncert w Ustroniu Morskim rozpocznie się o godz. 18.00 na scenie letniej GOK przy ul. Nadbrzeżnej 20.

Posłuchaj

materiał Katarzyny Chybowskiej