fot.prk24.pl

Zaproszenie Renaty Pacholczyk przyjęli: burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz, wójt gminy Sławno Ryszard Stachowiak oraz burmistrz Sianowa Maciej Berlicki.

Arkadiusz Klimowicz - burmistrz Darłowa

Przed turystycznymi miejscowościami sezon letni, który, jak zaznaczył burmistrz Darłowa, na pewno będzie inny od poprzednich. - Zaplanowaliśmy wiele atrakcji, np. kilka nowych projektów takich jak Muzyczny Piątek, który będzie polegał na cotygodniowych koncertach muzycznych. Festiwal filmów skandynawskich oraz festiwal Media i Sztuka, który ze względów finansowych, będzie się odbywał w trochę innej formie niż dotychczas. Wakacje zaczniemy nowym wydarzeniem, jakim jest wręczenie Międzynarodowej Nagrody Króla Eryka Pomorskiego dla osobistości zasłużonych w budowaniu pokoju i współpracy w Europie. Naszym celem jest promocja Darłowa, jako miasta z bogatą historią i tradycją na arenie krajowej i europejskiej.

Arkadiusz Klimowicz – burmistrz Darłowa

Ryszard Stachowiak - wójt gminy Sławno

W Bobrowicach wybudowano nowe, gminne przedszkole, które już za kilka dni ma swoje oficjalne otwarcie. Jak informuje wójt gminy Sławno - to nie koniec inwestycji mających zadbać o najmłodszych. - Przez Bobrowice przebiega droga krajowa nr 6, przez którą przebiega przejście dla pieszych prowadzące do przedszkola. To niebezpieczne miejsce dla dzieci, dlatego planujemy spowolnić ruch, umieścić wysepkę i wyznaczyć trzeci pas ruchu. W planach mamy również zamontowanie trzeciego, nowoczesnego przejścia dla pieszych, które świetnie się sprawdza w naszym regionie.

Ryszard Stachowiak - wójt gminy Sławno

Maciej Berlicki - burmistrz Sianowa

W styczniu sołectwo Łazy zostało włączone do gminy Sianów. Będzie to pierwszy letni sezon dla gminy z dostępem do morza. Maciej Berlicki opowiedział o przygotowaniach do tegorocznego sezonu. - Z punktu widzenia sianowskiego samorządu, zmiana granic jest przede wszystkim zmianą wizerunkową. Na ten moment mogę powiedzieć, że jesteśmy przygotowani. Zabezpieczyliśmy już plaże, mamy dostać nowy skuter i sprzęt dla ratowników. Sprzęt otrzymamy z rozstrzygniętego przetargu przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

Maciej Berlicki - burmistrz Sianowa