W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.

Desant na plażach Normandii 6 czerwca 1944 roku otworzył drugi front w Europie podczas II Wojny Światowej. W rocznicę tego wydarzenia kołobrzeski Skansen Morski, który jest częścią Muzeum Oręża Polskiego, wzbogacił się o łódź desantową używaną przez armię amerykańską.

Jednostka została wyprodukowana właśnie w 1944 roku. Aleksander Ostasz, dyrektor kołobrzeskiego muzeum, zaznaczył, że łódź to absolutnie unikatowy eksponat w Polskich muzeach.

relacja Krzysztofa Klinkosza

27.592.965,50 zł rządowego dofinansowania na budowę Kołobrzeskiego parkingu. Po latach starań podpisano we wtorek umowę na realizację wielopoziomowego parkingu usytuowanego nieopodal centrum miasta przy ulicy Kamiennej. Już za 590 dni lub, jeśli wykonawca dotrzyma słowa, jeszcze szybciej znajdzie się tam miejsce dla 325 samochodów a po sąsiedzku dla 13 autobusów.

Prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska na podpisaniu dokumentów pojawiła się w koszulce z uśmiechniętym kaktusem. Dlaczego? Sama pani prezydent przypomniała, że początkowo nie wierzyła w sukces tego przedsięwzięcia. Jeszcze kilka miesięcy temu prezydent powiedziała: „prędzej mi kaktus wyrośnie niż ta inwestycja zostanie doprowadzona do realizacji”. No i wyrósł - na koszulce. Całość inwestycji kosztować będzie prawie 31 ml z czego 90% stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji strategicznych.

relacja Sławomira Kamoli

Wczoraj na ulice Kołobrzegu po raz pierwszy w tym roku wyruszył patrol rowerowy. Czym się różni taka służba od patrolu pieszego?

materiał Sławomira Kamoli

„Otwarta Antena”: ks. Zygmunt Czaja, ksiądz rezydent w Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kołobrzegu

Ks. Zygmunt Czaja w rozmowie z Jarosławem Banasiem przypomniał historię Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa nazywaną potocznie Świętem Bożego Ciała. Jutro w Kołobrzegu Mszy Świętej o godz. 10.00 przewodniczył będzie bp Krzysztof Zadarko. Po niej odbędzie się procesja do czterech ołtarzy. Ks. Zygmunt Czaja wspominał także że procesja ulicami miasta jest symbolem jedności mieszkańców.

„Otwarta Antena”: ks. Zygmunt Czaja