W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.

I LO Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu zamierza od nowego roku szkolnego wprowadzić zmiany w nauczaniu, a w zasadzie rozpocząć ten proces od unowocześniania sposobu oceniania. Hasło: „Szkoła bez ocen” jest chwytliwe, ale dyrektor liceum Artur Dzierkowski unika tego skrótu myślowego. Posłuchajmy, na czym polegał pomysł.

materiał Jarosława Banasia

Wakacje to dla jednych czas odpoczynku, a dla innych okres wytężonej pracy. Wielu młodych ludzi wykorzystuje przerwę od nauki na zdobycie doświadczenia zawodowego i, a może nawet przede wszystkim, zarobienie na swoje wydatki. Jak się jednak okazuje, sezonowej pracy, poszukują nie tylko młodzi. Jak wygląda sytuacja na rynku pracy sezonowej sprawdzała Katarzyna Chybowska.

materiał Katarzyny Chybowskiej

Jutro ważny mecz dla Kotwicy. Tylko zwycięstwo pozwoli jej zawodnikom zagrać jeszcze jeden mecz barażowy o wejście do pierwszej ligi piłkarskiej. O nastroje przed meczem Krzysztof Klinkosz pytał trenera Macieja Bartoszka.

rozmowa Krzysztofa Klinkosza

„Otwarta Antena”: Maciej Bejnarowicz, przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta w Kołobrzegu

Gościem Jarosława Banasia w audycji „Otwarta Antena” w „Studiu Kołobrzeg” był Maciej Bejnarowicz, przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta w Kołobrzegu.

W rozmowie przypomniano o dotacjach z „Polskiego Ładu” dla Kołobrzegu, w tym o dzisiejszym uroczystym spotkaniu posła Czesława Hoca z samorządem kołobrzeskim na terenie dawnej bazy PKS, gdzie ma powstać pięciopoziomowy parking na 330 aut.

Jest to inwestycja, na którą Kołobrzeg czeka od lat. W ubiegłym roku miasto dostało wysokie dofinansowanie - 32 mln złotych - na parking przy ulicy Kamiennej z rządowego programu Polski Ład. Pięć procent tej kwoty ma pochodzić z budżetu miasta.

Oprócz tego przewodniczący Maciej Bejnarowicz mówił o kontroli w UM, która wykazała, że w magistracie nie obowiązywały procedury dotyczące waloryzacji wartości nieruchomości, co spowodowało spadek przychodów do miejskiego budżetu, szacowany w milionach złotych.

Rozmówca krytycznie ocenił agresywny charakter manifestacji w Warszawie z udziałem samorządu kołobrzeskiego. Podkreślił jednak, że takie są prawa demokracji, o które walczyli także kołobrzescy opozycjoniści lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku, Sławoj Kigina, Henryk Bieńkowski i wielu innych.

„Otwarta Antena”: Maciej Bejnarowicz