fot. pixabay.com
Woda jest niezbędnym elementem naszego codziennego życia. W tej audycji przyjrzyjmy się jej znaczeniu, procesowi jej pozyskiwania, oraz innowacjom w oczyszczaniu wody.

Woda z głębokich źródeł nadaje się bezpośrednio do picia. Jednak, aby dostarczyć ją w odpowiedniej jakości dla prawie 100-tysięcznego miasta, jakim jest Słupsk, trzeba włożyć w to wiele pracy. O tym, czy łatwo jest "wykarmić" wodą Słupsk opowiada Piotr Czerwczak, technolog produkcji wody z Wodociągów Słupsk.

materiał Marcina Kamińskiego

O tym, w jaki sposób dba się o jakość wody, jak wyglądają badania, a także jak powstają kolejne punkty czystej wody w gminie Mielno, mówi Wioletta Dymecka, prezes Ekoprzedsiębiorstwa.

materiał Tomasza Trana

Im głębsza studnia, tym większa szansa na wysokiej jakości wodę, gdyż przechodzi ona przez większą liczbę warstw wodonośnych i podlega lepszej filtracji. Wody gruntowe, pobierane w studniach o głębokości 6-10 m, mogą nie nadawać się do spożycia. Jak wobec tego możemy mieć gwarancję dobrej jakości wody? - to wyjaśnia nam Zenon Zalewski zajmujący się wierceniem studni.

materiał Renaty Pacholczyk