fot.prk24.pl

Zaproszenie Przemysława Grabińskiego przyjęli: burmistrz Bornego Sulinowa Dorota Chrzanowska, wiceprezes Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi w Bornem Sulinowie Aneta Leśniewicz oraz starszy aspirant Anna Matys, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku.

Dorota Chrzanowska - burmistrz Bornego Sulinowa

Borne Sulinowo to jedno z najmłodszych miast w Polsce. Już za kilka dni odbędą się obchody z okazji 30-lecia miasta. Jak poinformowała Dorota Chrzanowska, burmistrz Bornego Sulinowa - historia miasta zachęca turystów do odwiedzin, a dzięki samorządom i ciągłym modernizacjom, przyjezdni nie mogą narzekać na nudę. - Borne Sulinowo już dawno zyskało status spokojnego, dobrego, nie tylko na sezon, miasta. Turyści cenią sobie ciszę i leśne otoczenie, zwłaszcza w okresie pandemii było to zauważalne. Samorządy zaczynały od podstaw, a dzisiaj zostało może około 20 proc. struktury miasta do odnowienia. Ciągle staramy się inwestować w nowe projekty, mamy nową ścieżkę rowerową, boiska, halę sportową i wiele innych.

Dorota Chrzanowska - burmistrz Bornego Sulinowa

Aneta Leśniewicz - wiceprezes Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi w Bornem Sulinowie

Zbliża się okres letni i to w nim jest największe zapotrzebowanie na różnego typu krew. W czwartek, pod borneńskim ratuszem, ponownie stanie mobilny punkt poboru krwi szczecińskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Aneta Leśniewicz opowiedziała o wymogach oddawania krwi. - Krew mogą oddawać osoby od 18 do 65 roku życia, które ważą co najmniej 50 kilogramów. Stan zdrowia krwiodawcy powinien odpowiadać niezbędnym wymaganiom zdrowotnym, aby pobranie krwi nie wywołało ewentualnych ujemnych skutków dla jego stanu zdrowia lub stanu zdrowia przyszłego biorcy. Trzeba być wypoczętym i najlepiej dobrze nawodnionym.

Aneta Leśniewicz - wiceprezes Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi w Bornem Sulinowie

Starszy aspirant Anna Matys - oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szczecinie

Dla wszystkich zainteresowanych wstąpieniem w szeregi policji, Komenda Powiatowej Policji w Szczecinku zorganizowała Dzień Otwarty. Starszy aspirant Anna Matys przedstawiła szczegóły wydarzenia. - Jest to doskonała okazja do porozmawiania z funkcjonariuszami na temat ich pracy i podjęcia decyzji o wstąpieniu w nasze szeregi. Osoby odwiedzające będą mogły zobaczyć każdy zakamarek komendy. Mundurowi opowiedzą o swojej pracy, pokażą sprzęt wykorzystywany w służbie patrolowej i na miejscu zdarzenia, a przewodnik psa służbowego zaprezentuje umiejętności swojego podopiecznego czworonoga.

Starszy aspirant Anna Matys - oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szczecinie