fot. PAP/Leszek Szymański

Marian Sieradzki, burmistrz Gościna, Monika Kuźmińska, burmistrz Węgorzyna i Jan Szewczyk, wójt gminy Wierzchowo znaleźli się wśród samorządowców odznaczonych w czwartek Srebrnym Krzyżem Zasługi przez prezydenta Andrzeja Dudę. Odznaczenia otrzymali za wybitne zasługi na rzecz rozwoju samorządności w Polsce.

W związku z przypadającym pojutrze Dniem Samorządu Terytorialnego prezydent uhonorował odznaczeniami państwowymi ponad 50 lokalnych włodarzy z całego kraju.

Wieloletni burmistrz Gościna Marian Sieradzki podkreśla, że Srebrny Krzyż Zasługi to wielkie wyróżnienie dla niego, jego współpracowników i mieszkańców Gościna: - Wyróżnienie, które otrzymałem od pana prezydenta jest podsumowaniem mojej długoletniej pracy na tym stanowisku. Jak powiedział mi prezydent, te gratulacje są nie tylko dla mnie, ale także dla wszystkich pracowników oraz mieszkańców. Efektem naszej pracy jest to, że młode miasto, jakim jest Gościno rozwija się w sposób imponujący.

Jan Szewczyk, wójt gminy Wierzchowo odznaczenie traktuje jako ukoronowanie wieloletniej pracy na różnych szczeblach samorządu: - To odznaczenie to zasługa naszych mieszkańców, radnych, sołtysów, z którymi miałem możliwość współpracować. To forma uhonorowania mojej pracy przed moimi, zbliżającymi się 70. urodzinami.

Prezydent podziękował za działania na rzecz samorządu Pawłowi Szefernakerowi, wiceministrowi spraw wewnętrznych i administracji, koszalińskiemu posłowi PiS i pełnomocnikowi rządu do spraw współpracy rządu z samorządem.

Obchodzony 27 maja Dzień Samorządu Terytorialnego upamiętnia pierwsze wybory samorządowe z 27 maja 1990 roku.

ik/ar

Czytaj więcej

Posłuchaj

Jan Szewczyk, wójt gminy Wierzchowo Marian Sieradzki, burmistrz Gościna