fot. Facebook/GminaMielno

Trwa szacowanie szkód. Ze względów bezpieczeństwa zniszczony fragment został wyłączony z użytkowania.

Do zdarzenia doszło w okolicach gospodarstwa rybackiego. - Najprawdopodobniej jakieś pojazdy ciężkie uszkodziły te drewniane podesty. Nasza komisja ocenia szkody, czekamy również na świadków tego zdarzenia. Można zgłaszać się do urzędu miejskiego lub poprzez nasze media społecznościowe. Taka infrastruktura turystyczna jest regularnie uszkadzana, a ma przecież służyć mieszkańcom i przyjezdnym - zaznaczyła Mirosława Diwyk-Koza, rzeczniczka prasowa Urzędu Miejskiego w Mielnie.

Jak dodała, przez wandali uszkadzanych jest stale wiele urządzeń służących turystom: - Za przykład można podać m.in. Leśną Pętlę Przygód i Tajemnic. W zeszłym roku, tuż przed otwarciem przystanku rowerowego, ktoś np. zniszczył celowo nową infrastrukturę drogową. Skandalem jest natomiast niszczenie wieży ratowniczych działających w sezonie letnim, czyli mienia, które służy do ratowania życia.

Mieszkańcy Mielna i okolic przyznają, że tego rodzaju zachowania powtarzają się: - Zauważyliśmy najwięcej zdarzeń wandalizmu w sezonie letnim.

Policja przypomina, że w zależności od rozmiarów zniszczeń, sprawcom takich wykroczeń grozi do pięciu lat więzienia.

kk/aj

Posłuchaj

mieszkańcy mielna o zdarzeniach wandalizmu w ich mieście Mirosława Diwyk-Koza o innych przypadkach wandalizmu w Mielnie Mirosława Diwyk-Koza, rzecznik prasowy UM w Mielnie o ostatnim zdarzeniu wandalizmu