fot. wikipedia.pl
Mimo niepozytywnych informacji ekonomicznych okazuje się, że mieszkańcy Szczecinka nie mają problemów z opłacaniem czynszów w mieszkaniach komunalnych.

Od comiesięcznego obowiązku uchyla się niespełna jedna osoba na sto. Z roku na rok zmniejsza się także liczba zadłużonych lokali - wyjaśnił Łukasz Sękulski, kierownik działu windykacji ZGM Szczecinek: - Nie udało nam się pozyskać 100 tys. złotych, przy czym suma wszystkich czynszów wynosi około 15 mln zł.

Zdaniem kierownika działu windykacji, w szczecineckim ZGM-ie takie wyniki to efekt wieloletniej polityki zakładu, ale także zmiana przyzwyczajeń lokatorów: - Nasi klienci zauważyli, że opłaty za mieszkanie są najważniejsze, zaraz obok opłat za wyżywienie. Udało nam się wpleść te kwoty w podstawowe potrzeby. Nawet jeśli ludzie dysponują mniejszym budżetem, to za podstawowy cel stawiają sobie uregulowanie płatności za mieszkanie.

W Szczecinku działa m.in. program odpracowywania długów. Jednak ze względu na małą skalę problemu, z takiego rozwiązania skorzystało w ostatnich latach zaledwie kilka osób.

ms/lp

Posłuchaj

materiał Mateusza Sienkiewicza