fot. Arkadiusz Wilman/prk24
Jak co niedzielny poranek, w „Magazynie katolickim”, rozmawialiśmy o najważniejszych wydarzeniach minionego tygodnia w kraju i naszej diecezji.

W piątek koszalinianie przeszli drogę krzyżową ulicami miasta. W nabożeństwie uczestniczyło kilkaset osób. W tym roku pasyjne rozważania przygotowali ojcowie Franciszkanie. Ich treść oparta była o nauczanie św. Jana Pawła II. Z mieszkańcami miasta szedł biskup Zbigniew Zieliński, ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

materiał Arkadiusza Wilmana

Krzyż między poszczególnymi stacjami nieśli przedstawiciele koszalińskich parafii (w tym greckokatolickiej), a także m.in. księża, siostry zakonne, samorządowcy, przedstawiciele ruchów i wspólnot. Pod koniec nabożeństwa przedstawiciele Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II rozdali wszystkim uczestnikom magnesy z na samochody z papieskim cytatem.

Rekolekcje „Pragnienia i niepokoje”

Rekolekcje zatytułowane „Pragnienia i niepokoje” to pierwsza edycja nowej inicjatywy diecezjalnego duszpasterstwa młodzieży pn. Szkoła Liderów Młodzieży. Pierwsze spotkanie odbyło się w miniony weekend w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie.

materiał Arkadiusza Wilmana

Informacje na temat kolejnych spotkań w ramach Szkoły Liderów Młodzieży będzie można znaleźć na stronie mlodewino.pl

Nagranie partii chóralnej kantaty „Dekalog” Igora Jankowskiego

W Studiu im. Czesława Niemena w Polskim Radiu Koszalin w tym tygodniu odbyło się pierwsze nagranie partii chóralnej kantaty „Dekalog” Igora Jankowskiego, polsko-białoruskiego kompozytora, pedagoga i dyrygenta, który od 12 lat mieszka w Polsce, od dwóch lat w Koszalinie. Chór tworzą mieszkańcy Koszalina, przedstawiciele różnych zawodów i branż. Partię solową wykona śpiewak operowy Maciej Naczk. Kantata powstała z myślą o uczczeniu 32. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Koszalinie.

Z Igorem Jankowskim rozmawiała Beata Górecka.

rozmowa z Igorem Jankowskim

Monumentalna kantata „Dekalog” na chór, zespół smyczkowy i organy zostanie premierowo wykonana w kościele pw. Ducha Św. w Koszalinie, 3 czerwca o godz. 19.00.

Wartości ukryte w twórczości Tolkiena

Co mają wspólnego lembasy - chleb elfów z Eucharystią i dlaczego pierścień został wrzucony do Mordoru dokładnie 25 marca? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można usłyszeć na spotkaniu, które jutro odbędzie się w koszalińskiej siedzibie Civitas Christiana. Jednym z organizatorów I Koszalińskiego Dnia Czytania Tolkiena jest Sławomir Kaczmarek.

Spotkanie, podczas którego będzie można usłyszeć o wartościach ukrytych w twórczości Tolkiena, rozpocznie się o godzinie 17.00 w koszalińskiej siedzibie Civitas Christiana.

materiał Arkadiusza Wilmana