fot. archiwum prk24.pl
Nowe osiedle powstanie na bazie włączonego w granice miasta sołectwa Kretomino. Część Starych Bielic ma zostać dołączone do osiedla Nowobramskiego.

Jak poinformował Tomasz Czuczak, sekretarz miasta, jeśli radni przegłosują te projekty, wybory do rady osiedla Kretomino odbędą się jeszcze przed wakacjami: - Jeżeli utworzymy to osiedle, to wówczas przystąpimy do prac związanych z wyborami do rady osiedla. Myślę, że jeszcze przed wakacjami, albo na początku lipca rada osiedla Kretomino będzie mogła funkcjonować.

Radni mają też zdecydować o remoncie m.in. ulicy Franciszkańskiej. Na ten cel miasto pozyskało ponad milion złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. - Remont ma objąć odcinek od przejazdu kolejowego do skrzyżowania z ulicą Bursztynową. Pozyskaliśmy na ten cel z rządowego funduszu milion 82 tys. złotych. Cały projekt kosztować będzie prawie 2,8 mln złotych - poinformowała Katarzyna Macko, skarbnik miasta.

W planie sesji są także m.in. uchwały dotyczące zmiany miejscowego planu zagospodarowania terenu przy ul. Wołyńskiej, BOWiD, czy Jamno-Zachód.

kch/ar

Posłuchaj

Tomasz Czuczak, sekretarz miasta Katarzyna Macko, skarbnik miasta