fot. pixabay
Jak co niedzielny poranek, w „Magazynie katolickim”, rozmawialiśmy o najważniejszych wydarzeniach minionego tygodnia w kraju i naszej diecezji.

W  sobotę, w koszalińskiej katedrze diecezjanie dziękowali Bogu za 15 lat „pasterzowania” bp. Edwarda Dajczaka. Data nie była przypadkowa - 18 marca to dzień imienin emerytowanego ordynariusza.

podziękowania za posługę bp. Dajczaka

Zapowiedzi reaktywacji Diecezjalnego Studium Organistowskiego im. prof. Andrzeja Cwojdzińskiego pojawiły się już kilka miesięcy temu, jednak względy organizacyjne zmusiły odpowiedzialnych do przesunięcia inauguracji.

Podano datę pierwszych przesłuchań dla kandydatów. Odbędą się one 15 kwietnia o godz. 10, w sali na plebanii katedralnej przy
ul. Chrobrego 7 w Koszalinie.

O tym dla kogo to jest ważna informacja mówił odpowiedzialny za studium ks. Marcin Wiśniowski.

ks. Marcin Wiśniowski

Swój udział należy zgłosić za pomocą specjalnego formularza, który znajduje się na stronie internetowej szkolaorganistow.pl. Tam też można znaleźć więcej informacji o studium.

Wielkimi kokami zbliża się Wielkanoc. Nie wszyscy cieszą się jednak z tego powodu. Wielu już dziś martwi się, co postawi, na świątecznym stole. Z pomocą już po raz 22 wychodzi Caritas, które właśnie w ten weekend prowadzi zbiórkę żywności pod hasłem „Tak! Pomagam”. Z zebranych produktów powstaną paczki, które trafią do najbardziej potrzebujących.

zbiórka żywności

Zbiórka prowadzona była w piątek i w sobotę. Zebrane produkty trafią jeszcze przed świętami do diecezjalnych parafii, skąd będą dystrybuowane w formie paczek żywnościowych do potrzebujących.

W Słupsku 24 marca odbędzie się Integracyjna Droga Krzyżowa pw. Szymona z Cyreny.  O inicjatywie opowiedział Grzegorz Mikołajczyk ze słupskiej rady Rycerzy Kolumba.

Integracyjna Droga Krzyżowa

Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18 w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Słupsku. Potem uczestnicy wyruszą w liczącą cztery kilometry wędrówkę z rozważaniami po Lasku Północnym.