fot. PSL
Gościem porannego „Studia Bałtyk” był Jarosław Rzepa, poseł PSL, przewodniczący ludowców w województwie zachodniopomorskim. W rozmowie z Anną Popławską mówił m.in. o propozycjach swojego ugrupowania na obniżenie inflacji i zwiększenie dostępności do mieszkań, a także o przedwyborczych politycznych układankach.

Poseł pytany o to, czy ma receptę na spadek inflacji stwierdził, że jednym ze skutecznych sposobów, byłoby obniżenie przez PKN Orlen marży na paliwa.

Mówiąc o propozycjach PSL, które pomogłyby Polakom w zakupie mieszkania, wskazał na wprowadzenie korzystnych, z oprocentowaniem na poziomie 1,5 procent, kredytów oraz pomoc w uzyskaniu wkładu własnego. - Musimy pobudzić rynek pierwotny - podsumował.

Część rozmowy dotyczyła przedwyborczych rozmów ludowców z Polską 2050 Szymona Hołowni i zgrzytach, jakie pojawiły się w relacjach tych formacji po ostatnim sejmowym głosowaniu nad ustawą o obronie dobrego imienia Jana Pawła II.

- Przede wszystkim nie powiedzieliśmy sobie jeszcze sakramentalnego „tak”. Ale trzymam kciuki za to porozumienie. Poważne rozmowy toczą się z ruchami samorządowymi - mówił poseł, podkreślając, że być może te rozmowy doprowadzą do zbudowania parlamentarnego „środka”.

Zdecydowanie odrzucił możliwość utworzenia jednej listy „opozycyjnej” w wyborach do Sejmu. - To jest niemożliwe. Wyciągnęliśmy wnioski z wyborów do europarlamentu i drugi raz tego samego błędu nie popełnimy - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ap/zas

Posłuchaj

Gość porannego „Studia Bałtyk”: Jarosław Rzepa