fot. pixabay
Jak co tydzień, w sobotni poranek, rozmawialiśmy o najważniejszych wydarzeniach minionego tygodnia w Kołobrzegu i okolicznych miejscowościach.

„Wieczór z Herbatą” - to nowy cykl koncertów, który odbywać się będzie na deskach Regionalnego Centrum Kultury. Będą to akustyczne koncerty gitarzysty Adama „Herbaty” Herbowskiego, do których zapraszać będzie wokalistów reprezentujących różne style muzyczne.

Pierwszy taki koncert już za nami. Adamowi Herbowskiemu towarzyszył Robert „Sierściu” Mastalerz, wokalista zespołu 4 Szmery. Zgromadzona publiczność zachwycała się klasyką rocka z repertuaru takich sław jak: Deep Purple, AC/DC, Led Zeppelin, Pink Floyd i wielu innych.

„Wieczór z Herbatą”

O historii powstania, symbolice i znaczeniu Pomnika Zaślubin w Kołobrzegu rozmawialiśmy z historykiem z Uniwersytetu Warszawskiego - Igorem Niewiadomskim.

Pomnik Zaślubin w Kołobrzegu

W rozmowie z kołobrzeskim posłem Prawa i Sprawiedliwości Czesławem Hocem poruszyliśmy tematy związane z warunkami uruchomienia przez Unię Europejską środków z Krajowego Planu Odbudowy.

Czesław Hoc, kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości

Minęło 18 lat od momentu kiedy w 2004 roku Remigiusz Jankowski założył w Kołobrzegu Stowarzyszenie Grupa Ratownicza Paramedic. Członkowie Stowarzyszenia widoczni są wszędzie tam, gdzie trzeba nieść pomoc. Ale to, co szczególnie godne jest podkreślenia, to konsekwentna edukacja ratownicza prowadzona wśród kołobrzeżan od kilkunastu lat.

Od kilku dni Grupa Paramedic może pochwalić się swoją pierwszą siedzibą, którą ufundowało im miasto. Rozmawialiśmy m.in na ten temat z Remigiuszem Jankowskim i Mateuszem Giecem.

Stowarzyszenie Grupa Ratownicza Paramedic

W „Panelu Samorządowym” gościliśmy radnych kołobrzeskiej rady miasta: Macieja Bejnarowicza (Prawo i Sprawiedliwość), Wiesława Parusa (Platforma Obywatelska) i Renatę Brączyk (radna niezależna). Tematy dyskusji to opłata uzdrowiskowa oraz duży wzrost opłat czynszowych w mieszkaniach komunalnych.

„Panel samorządowy”

Rymań to obecnie jeden wielki plac budowy. Trwa tam przede wszystkim budowa i modernizacja dróg. Większość za sprawą rządowych programów inwestycyjnych. Gościem audycji był wójt gminy Rymań Mirosław Terlecki.

Mirosław Terlecki, wójt gminy Rymań

Audycję „Minął Tydzień” przygotował Mariusz Wolański.
Opracowanie muzyczne: Adrian Adamowicz.