fot. prk24.pl
Zaproszenie Jacka Żukowskiego w tym tygodniu przyjęli: Magdalena Majewska - burmistrz Kępic, Andrzej Strzechmiński - burmistrz Łeby oraz Sebastian Irzykowski - Wiceprezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych i radny do sejmiku wojewódzkiego.

W 2020 roku zakończył się remont linii kolejowej 405 między Szczecinkiem a Ustką. Modernizacja trakcji była wyczekiwana m.in. przez mieszkańców gminy Kępice, którzy liczyli na zwiększenie liczby połączeń kolejowych.

Magdalena Majewska zaznaczyła na naszej antenie, że jej zdaniem potencjał tej inwestycji nadal nie jest wykorzystywany: - Przykładowo, pierwszy pociąg z Kępic do Słupska przyjeżdża o godz. 6.05, a poranna zmiana w zakładach przemysłowych rozpoczyna się o 6.00. Rozkład jazdy jest niedostosowany do potrzeb mieszkańców i nie mają jak dojechać do pracy i szkoły.

- O zmianach w rozkładzie jazdy rozmawiamy z pomorskim urzędem marszałkowskim, który zamawia przewozy w kolejowych spółkach. Ostatnio nam przekazano, że województwo zachodniopomorskie musi być również zainteresowane większą liczbą kursów. Przypominam, że jednak ten samorząd uruchomił dodatkowy pociąg do Szczecina, z którego korzystają m.in. mieszkańcy Miastka. Uważam, że powinniśmy wspólnie z urzędem marszałkowskim rozwiązać ten problem. My jesteśmy gotowi do pomocy - dodała burmistrz Kępic.

W dalszej części piątkowej audycji Sebastian Irzykowski podsumował m.in. czwartkową konferencję medyczną w słupskim ratuszu, a Andrzej Strzechmiński opowiedział o nowych inwestycjach w Łebie.

Więcej w poniższej rozmowie.

jż/mt

Posłuchaj

„Studio Bałtyk Słupsk”