w 2022 r. w ramach programu Specjalna Strefa Rewitalizacji wyremontowano m.in. kamienice na Starym Rynku/ fot. prk24
Nabór wniosków na dofinansowanie remontów kamienic w ramach programu Specjalna Strefa Rewitalizacji potrwa do 10 lutego. Projekt jest skierowany do wspólnot mieszkaniowych oraz prywatnych właścicieli. Mogą oni otrzymać nawet 100 tys. zł na odnowienie zabytkowego budynku.

Paweł Krzemień, kierownik referatu rewitalizacji Urzędu Miejskiego w Słupsku zaznaczył na naszej antenie, że obecnie na program remontu kamienic przeznaczono 400 tys. zł: - Przypominam, że w ubiegłym roku początkowo mieliśmy zapisane w budżecie 350 tys. zł. Ostatecznie zwiększyliśmy tę kwotę do miliona złotych. Mamy nadzieję, że w 2023 r. również uda nam się przeznaczyć więcej pieniędzy na ten cel.

Nasz rozmówca zaznaczył, że w ramach tego programu miasto może dofinansować do 50 proc. kosztów remontu zabytkowego budynku: - W tym roku wprowadziliśmy jeszcze jedno ograniczenie - kwota jednej dotacji nie może przekroczyć 100 tys. zł. Wprowadziliśmy ten zapis, aby jak najwięcej podmiotów mogło skorzystać z naszego projektu.

W 2022 roku dzięki programowi Specjalna Strefa Rewitalizacji w Słupsku wyremontowano 8 kamienic. Szczegółowe informacje na temat naboru wniosków w kolejnej edycji projektu znajdują się na stronie internetowej słupskiego ratusza.

Więcej w poniższym materiale.

sf/mt

graf. UM Słupsk

Posłuchaj

materiał Sebastiana Ferensa