fot. pixabay
W audycji przyjrzeliśmy się, gdzie osoby, które są w różny sposób wykluczone społecznie, mogą szukać pomocy, by spędzić święta w większym gronie.

Nikt nie powinien być wykluczony ze świątecznych przygotowań i związanej z tym radości. Polskie Stowarzyszenie Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną stara się, żeby w jego placówkach ta radość trwała przez cały grudzień. Przekonujemy się o tym, odwiedzając Środowiskowy Dom Samopomocy i Warsztaty Terapii Zajęciowej przy ul. Budowniczych w Koszalinie.

materiał Joanny Lejtan

Większości z nas Święta Bożego Narodzenia kojarzą się z pysznymi potrawami, wymarzonymi prezentami oraz odpoczynkiem w gronie rodziny. Tymczasem wielu seniorów być może spędzi wigilię w samotności, wspominając bliskich, którzy już odeszli. Aby tak się nie stało, organizowanych jest wiele akcji, które niosą seniorom radość i poczucie wspólnoty.

Jedną z nich organizuje parafia ewangelicko-augsburska, która przygotowuje niespodzianki dla seniorów z ewangelickich domów opieki. Z Izabelą Główką-Sokołowską z parafii luterańskiej rozmawiała Anna Winnicka.

materiał Anny Winnickiej