fot. GDDKiA Szczecin/Twitter
Nowa obwodnica będzie miała ponad cztery kilometry i połączy krajową dwudziestkę z drogą S11 w okolicy Miękowa, gdzie powstanie nowy węzeł. Do ruchu powinna zostać oddana w drugim kwartale 2025 roku.

„Ruszyły pierwsze prace ziemne na obwodnicy Szczecinka w ciągu DK20. Usuwana jest wierzchnia warstwa gleby (humus) oraz kontynuowane są wycinki. Obwodnica o długości 4,2 kilometra ominie Szczecinek od południa. Zakończenie prac planowane jest w drugim kwartale 2025 roku” - poinformował na Twitterze szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Prace ziemne prowadzone są w okolicy Miękowa, przy wyjeździe ze Szczecinka w stronę Piły. Przystąpiono również do wycinki drzew. W kolejnym etapie usuwane będą tzw. kolizje z sieciami wodociągowymi, kanalizacyjnymi, telekomunikacyjnymi i elektroenergetycznymi. Jeszcze w tym roku powinny ruszyć prace przygotowawcze do budowy obiektów mostowych.

Umowę na zaprojektowanie i wybudowanie obwodnicy Szczecinka w ciągu DK20 podpisano w lipcu ubiegłego roku. Wykonawcą inwestycji jest Budimex, a wartość umowy to 106,6 mln złotych. Firma miała dziesięć miesięcy na opracowanie projektu budowlanego i w maju złożyła wniosek o wydanie pozwolenia na budowę. Od tego momentu firma ma 19 miesięcy na wybudowanie obwodnicy.

Zakończenie inwestycji, która realizowana jest w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic, planowane jest na drugi kwartał 2025 roku.

iszczecinek.pl/IAR/red./rz

Posłuchaj

Mateusz Grzeszczuk, rzecznik prasowy szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad