fot. wzp.pl
Z tej okazji w piątek odbyła się gala, podczas której podsumowano ponad siedem dekad działalności kulturalnej biblioteki.

Dariusz Pawlikowski, dyrektor biblioteki podkreślił, że biblioteka to nie tylko miejsce wypożyczania książek: - Mamy ambicję, by o książkach mówić w różnoraki sposób. Dlatego organizujemy wiele imprez. Oprócz spotkań autorskich, mamy wypożyczalnię gier planszowych, w ferie prowadzimy zajęcia dla dzieci. Jest również giełda kolekcjonerska. Nie może też zabraknąć festiwali: Integracja Ty i Ja oraz filmów ukraińskich.

Podczas uroczystości wręczono odznaczenia państwowe, resortowe i te przyznawane przez samorząd.

Wyróżnienie, przyznane przez starostę koszalińskiego, odebrała m.in. Małgorzata Zychowicz, która z Koszalińską Biblioteką Publiczną związana jest od 36 lat: - To odznaczenie jest docenieniem mojej pracy. Daje mi ona zresztą ogromną satysfakcję. To właśnie tutaj możemy rozwijać swoje pasje, prowadzić różne zajęcia czy rozmawiać z czytelnikami.

Wśród wyróżnionych znalazła się również Barbara Jaroszyk, dyrektor Europejskiego Festiwalu Integracja Ty i Ja, która otrzymała Brązowy Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Koszalińska Biblioteka Publiczna powstała w 1947 roku. Z jej zbiorów korzysta 16 tysięcy czytelników.

ap/rz

fot. Anna Popławska/Polskie Radio Koszalin

Posłuchaj

Dariusz Pawlikowski, dyrektor KBP Małgorzata Zychowicz, związana z KBP od 36 lat