fot. archiwum prk24
Zaproszenie Piotra Głowackiego w tym tygodniu przyjęli: Witold Zajst - burmistrz Miastka oraz słupscy radni: Anna Mrowińska z Solidarnej Polski, Małgorzata Lenart z klubu Łączy nas Słupsk oraz Jan Lange z Platformy Obywatelskiej.

Przypomnijmy, m.in. konflikt w miasteckim szpitalu był przyczyną zorganizowana referendum ws. odwołania byłej burmistrz Danuty Karaśkiewicz, którą zastąpił w lipcu 2022 r. Witold Zajst. W szpitalu doszło także niedawno do zmian kadrowych. W listopadzie dotychczasową prezes Iwonę Ściślewską zastąpił Tomasz Bojar-Fijałkowski.

Miastecki szpital cały czas zmaga się z dużymi problemami finansowymi. Mieszkańcy regionu obawiają się jego likwidacji, ponieważ konto placówki niedawno było zajęte przez komornika. Do obecnej kondycji placówki odniósł się na naszej antenie Witold Zajst: - Zaczynając pełnić stanowisko burmistrza Miastka, wiedziałem mniej więcej o sytuacji finansowej szpitala. Od kiedy pojawił się prezes (Tomasz Bojar-Fijałkowski - przyp. red.) pojawiły się nowe informacje - bardziej rzetelne. Zaznaczam jednak, że szpital cały czas może funkcjonować, ponieważ rachunki szpitala zostały odblokowane przez komornika.

Nasz rozmówca podkreślił, że w szpitalu zostanie przeprowadzona restrukturyzacja: - Mamy problemy z wieloletnimi zobowiązaniami, które będzie musiał spłacić samorząd. Do końca roku przedstawimy projekt restrukturyzacji. Na pewno będziemy musieli się przyjrzeć strukturze naszych usług. Do tej pory nie było prawdziwego planu naprawczego. Jesteśmy zdeterminowani, aby stworzyć jasny przekaz dla mieszkańców - dodał nasz rozmówca.

W dalszej części piątkowej audycji słupscy radni odnieśli się m.in. do odwołania Jarosława Boreckiego ze stanowiska dyrektora Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

pg/mt

Czytaj więcej

Posłuchaj

„Studio Bałtyk Słupsk”