fot. Polskie Radio Koszalin/ Mariusz Wolański
Plany zakładają, że nowy budynek dworca będzie nowoczesny, ale jednocześnie zachowa przedwojenną stylistykę. Obecnie pasażerowie i pracownicy korzystają z dworca tymczasowego, który złożono z czterech kontenerów.

Kierownik robót budowlanych Hubert Spera poinformował, że tymczasowy dworzec został zbudowany według przyjętych standardów i spełnia wszelkie wymogi sanitarne, a także te dotyczące bezpieczeństwa: - Dworzec tymczasowy składa się z czterech kontenerów, które są połączone. W dwóch znajduje się poczekalnia, a w kolejnych dwóch mamy kasy biletowe, zaplecze dla obsługi i toalety. Ten dworzec jest ogrzewany, ma również klimatyzację.

Jednak do nowo powstałego miejsca niekoniecznie są przekonani odwiedzający z dworca. - Często korzystam z dworca, muszę czekać na połączenie półtorej godziny. Nie jestem zadowolona z tego, że muszę je spędzić w takim miejscu - powiedziała nam jedna z pasażerek.

Remont dworca kolejowego w Kołobrzegu zakończy się w drugiej połowie przyszłego roku. Koszt modernizacji wynosi ponad 24 miliony złotych. Inwestorem są Polskie Koleje Państwowe.

Zapraszamy do wysłuchania materiału Mariusza Wolańskiego.

mw/aj

fot. Polskie Radio Koszalin/ Mariusz Wolański
fot. Polskie Radio Koszalin/ Mariusz Wolański
fot. Polskie Radio Koszalin/ Mariusz Wolański

Posłuchaj

materiał Mariusza Wolańskiego